
З самого створення телеграм-каналу, в якому невідомий погрожував здійснити терористичні дії у школах Мукачева, небезпеки не було, адже ця людина знаходилась за кордоном.
Про це Mukachevo.net розповів в інтерв'ю Владислав Антонов, інспектор відділу протидії кіберзлочинам у Закарпатській області.
За словами Антонова, зазвичай шахраї таким чином наповнюють телеграм-канал підписниками, а згодом перейменовують і продають для реклами.
«Все, що я можу сказати - це те, що немає дійсної загрози. Ми знаємо хто ця людина. Вона за кордоном, але у рамках слідства не можемо нічого більше розголошувати", - зазначив кіберполіцейський.
Натомість він зазначив, що саме ця історія набула розголосу лише через велику кількість підписників, що переважно були школярами.
"На відміну від Сполучених Штатів, у нас немає закону, який обмежує в тій чи іншій діяльності. Тобто ти можеш народитися, взяти телефон і зареєструвати соціальну мережу. Бо немає жодного закону, який буде тобі це забороняти. Тому ми повинні бути обачними у таких ситуаціях: якщо взяти будь-яку фотографію з тієї групи і перевірити через Google, то ми побачимо, що всі фото є у відкритому доступі, тобто вони не унікальні, не зроблені погрожувальником.
Бувають випадки, коли людина просто хоче таким чином набрати аудиторію у групу Телеграму, аби потім її продати", - каже Владислав Антонов.
Якщо ви стали свідком такої групи, не потрібно її розповсюджувати серед друзів чи знайомих. Перш за все, потрібно повідомити в правоохоронні органи.
Більше читайте в інтерв'ю Mukachevo.net з працівником кіберполіції Закарпаття.
Нагадаємо, 14 березня у мережі активно поширювали посилання на телеграм-канал, в якому невідомий писав анонімні погрози в адресу школярам з Мукачева.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!