Львів "підсів" на закарпатські огірки

14
0

«Скандальний» овоч на ринках, попри підступну репутацію, користується неабияким попитом.

Овочів та фруктів на базарах море. Люди беруть їх чи не найбільше. Зазвичай вибирають вирощені в Україні. Популярністю користуються завезені із Закарпаття. Нещодавній скандал із іспанськими огірками, якими буцімто масово потруїлися у Європі, аж ніяк не вплинув на їх попит серед львівських покупців. Люди більше жартують на цю тему, мовляв, чого тільки не вигадують, аби залякувати людей…

За кіло домашніх огірків на ринках правлять від 7 до 10 гривень, тепличні – по 6. «За дві години уже продала чотири ящики огірків, – хвалиться продавець Стрийського ринку пані Наталя. – Я торгую лише нашими – із Закарпаття. Щоправда, останнім часом покупці більше цікавляться, звідки овочі. Та імпортні і вирощені у нас дуже просто відрізнити. Завезений огірок – гладенький, а наші – з пупирцями».

Продавець пан Роман пропонує овочі та фрукти із Закарпаття та Тернопільщини. «Це все сплановано, аби залякати покупців, - міркує чоловік. - Торік редиску паплюжили, а тепер взялися за огірки. Я майже не закуповую імпортних овочів. Десь років 5 тому продавав польську ранню капусту. А взимку брав на «Шуварі» турецькі помідори та огірки, бо наших не було».

Пенсіонерка пані Галина біля прилавка вибирає помідори та огірки. Цікавиться, чи, бува, не іспанські. «Що ви, панусю, таке дурне питаєте?! - обурюється продавчиня. - Яка Іспанія?! Все наше. Можу при вас з’їсти огірок». Інша покупець пані Галина навіть не цікавиться, звідки овочі. Бере по кіло огірків та помідорів.

На Привокзальному ринку теж огірків не бракує. В овочевому павільйоні - майже на кожному прилавку. Про іноземний скандал тут знають усі, та близько до серця не беруть.

«Людині голову задурити можна запросто, - емоційно пояснює продавець пан Віктор. - Це ж конкуренція кругом. Хтось слух пустив - і починається... Огірками нас уже не налякати! Я торгую лише рідними овочами - з Тернопільщини та Франківщини. Люди беруть із задоволенням».

Продавець пан Андрій каже: зараз багато покупців цікавляться, звідки товар. Імпортне майже не беруть. «Іспанськими овочами невигідно торгувати, коли є свої, - каже. - Вони дуже дорогі. Зазвичай їх беремо зимою. Зараз маю лише голландські помідори черрі, бо в нас їх не вирощують».

А тим часом …

Україна посилила контроль на кордоні за ввезенням овочів з країн Європейського Союзу. Нагадаємо: протягом минулого тижня у Німеччині різко зросла кількість людей, заражених гострою кишковою інфекцією.

Захворювання зареєстровано у дев’яти європейських країнах. Найбільше - у Німеччині. Там госпіталізовано понад дві тисячі осіб. Шістнадцять людей померли. Спочатку вважалося, що джерелом інфекції є іспанські огірки, але згодом ця версія не підтвердилася. В Україні інфекції поки виявлено не було.

Володимир ГОРЧИН, начальник міського Управління ветеринарної медицини:

- Імпортні овочі та фрукти під час розмитнення проходять ретельне дослідження. Якщо все у нормі, отримують фітосанітарні сертифікати. Нашу продукцію перевіряють у лабораторіях, які є на кожному ринку. Крім того, щотижня з 3-4 ринків відбираємо рослинні зразки для досліджень у Львівській регіональній лабораторії ветеринарної медицини.

Якщо виявляємо нітрати, продукцію не допускаємо до реалізації. Звісно, є різні продавці. Буває, замість того, аби знищити небезпечні овочі чи фрукти, просто переходять торгувати в інше місце. Конфісковувати товари ми не маємо права. Таке рішення може винести лише суд.

Не раджу людям купувати продукти у місцях, не призначених для торгівлі. Особливо у спеку біля доріг, на тротуарах. Нині особливу увагу приділяємо огіркам. У тих, що вирощують в Україні, інколи виявляємо підвищену кількість нітратів. В імпортних - майже ніколи. З початку року на львівських ринках зафіксовано 47 випадків підвищеного вмісту нітратів. Найчастіше в редисці, молодих буряках, огірках та капусті. Перш ніж готувати салат, слід хоча б на півгодини класти овочі у воду.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також