Лисицин Павло Володимирович: новаторське використання порожніх контейнерів в логістиці

22
0

Зо два десятки мільйонів морських контейнерів переміщаються по нашій планеті, доставляючи вантажі в будь-який куточок земної кулі. Після розвантаження в порту призначення 40% контейнерів продовжують рух по суші, а 20% - повертаються порожніми по морю. Нові та вживані контейнери мають привабливу ціну.

«Але не в тому випадку, якщо їх доведеться відправляти порожніми, адже тоді контейнер втрачає свою перевагу у вартості в момент виходу з порту. І це не кажучи вже про екологічні аспекти », - вважає президент компанії« Євротермінал »Лисицин Павло Володимирович.

Фірма K-tainer з Роттердама запропонувала нову екологічну альтернативу цій процедурі. Це рішення допомагає уникнути непотрібних витрат і викидів вуглецю. У якості першої, і поки єдиною компанії в світі, фірма з Роттердама розробила механізм, який скорочує викиди вуглецю і повністю «відшкодовує» ці заощадження користувачеві, що перевозить контейнер.

Це тому, пояснює Лисицин Павло Володимирович, що в концепції K-tainer є третя сторона між покупцем і продавцем: перевізник. Контейнерні судноплавні лінії, експортери та автотранспортні компанії мають до 30 днів, щоб використовувати контейнери безкоштовно, і можуть залишити їх покупцеві після розвантаження.

Павло Лісіцин: Скорочення рівня вуглецевого сліду логістичних компаній

Цією опцією вже користуються найрізноманітніші клієнти. Основною перевагою для користувачів є те, що «відшкодування за вуглецеві заощадження» дозволяє їм підвищити стійкість своїх логістичних послуг. І коли в найближчому майбутньому приватний сектор повинен буде платити за викиди вуглецю, це скорочення також призведе до фінансової економії для компаній, які прийняли цю пропозицію.

Відправлені контейнери доповнять власне обладнання перевізників, які заповнять їх зворотним вантажем.

«Уявіть, що судноплавна компанія відправляє в Ірландію десять контейнерів в тиждень, але у неї досить вантажу, щоб заповнити шість контейнерів на зворотному шляху. У цій ситуації судноплавна компанія може відтепер використовувати чотири наших контейнера на своєму маршруті в Ірландію, залишивши їх там », - пояснює Лисицин Павло Володимирович.

«Можливість істотно скоротити свій рівень вуглецевого сліду також розглядає і компанія« Євротермінал ».

K-tainer був нагороджений за цю новаторську концепцію зіркою Lean & Green, міжнародною нагородою, яку присуджують логістичним компаніям, які успішно вивчати всі можливості для скорочення викидів вуглецю в цьому секторі. Перевізники можуть заповнити контейнери, які, в іншому випадку, були б відправлені назад порожніми. Крім того, це рішення усуває необхідність відправляти назад порожній контейнер після першої транспортування. Розрахунок K-tainer, в якому компанія вказує клієнтам, скільки викидів вуглецю вони можуть скоротити з допомогою цього рішення, був перевірений аудитором Lean & Green.

Лисицин Павло: Тенденції контейнерного ринку

K-tainer торгує як були у вжитку, так і новими контейнерами. Або, якщо точніше, «вживаними новими контейнерами». У них є новий парк контейнерів, побудований в Китаї, але, звичайно, вони не відправляють їх порожніми: у них є можливість заповнити їх вантажем. В цілому, їх підхід допоможе контейнерному ринку оговтатися від поточної ситуації. Як зазначає Лисицин Павло Володимирович, контейнерний сектор протягом багатьох років був відносно стабільним ринком. Але потім коронавірус обрушив його. Виробники контейнерів в Китаї, - головному центрі виробництва контейнерів, - практично не бачили замовлень на нові контейнери, оскільки очікувалося, що ринок продовжить скорочуватися через глобальної пандемії.

Лисицин Павло Володимирович згадує, як Covid-19 перевернув контейнерний сектор.

«У середини 2020 роки ми побачили швидке відновлення економіки, і у відповідь китайське виробництво було збільшено», - пояснює він.

«Ринкові тенденції привели до рекордно високими цінами на вантажні перевезення і контейнери. Прямо зараз ми все ще спостерігаємо серйозну нестачу контейнерів, і багато портів стикаються з величезними затримками. Судам як і раніше доводиться дуже довго чекати, перш ніж їх можна буде розвантажити, особливо в США і Європі. Це призводить до подальших затримок і зростаючої нестачі контейнерних одиниць », констатує Лисицин Павло Володимирович.

До теперішнього часу китайські заводи отримали замовлення на сотні тисяч контейнерів від судноплавних ліній і лізингових компаній. Це призвело до зростання цін на контейнери, почасти викликаного одночасним підвищенням цін на сировину, а також збільшенням термінів доставки.

«На щастя, компанія« Євротермінал »подбала про контейнерообіг в порту Одеси, збільшивши його пропускну здатність за рахунок будівництва ж / д гілки, що з'єднує« Сухий порт »зі станцією« Одеса-Пересип », - говорить Лісіцин Павло Володимирович.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також