7 жовтня відкрили другу чергу школи
У середу, 7 жовтня в селі Мала Добронь, що на Ужгородщині відкрили другу чергу школи. Привітати учнів та вчителів прийшли заступник голови облдержадміністрації Володимир Гоблик, заступник голови обласної ради Василь Брензович, в.о. голови Ужгородської райдержадміністрації Анатолій Черниченко, голова Ужгородської районної ради Михайло Фединець та інші поважні гості.
Два роки тому учні Малої Доброні почали навчатися у новій школі – тоді було відкрито першу чергу закладу. Сучасна двоповерхова будівля складається з восьми класів, просторого спортзалу та їдальні. На її спорудження було виділено понад 6 мільйонів гривень, в тому числі з обласного та районного бюджетів – майже 4,5 млн. гривень. Шкільним приладдям забезпечило управління освіти і науки облдержадміністрації. До слова, мешканці села створили свій громадський фонд і теж допомагали споруджувати школу.
За словами директора Малодобронської школи Ілони Баторі, до цієї осені діти були змушені навчатися в трьох місцях – у новому корпусі школи, в пристосованих приміщеннях сільради та в церковній фарі.
– Восени 2007 року, коли в селі відкривали першу чергу будівництва, представники влади запевнили, що незабаром буде зведено й інші корпуси навчального закладу, – каже Ілона Баторі. – Відрадно, що слова не розійшлися з справами.
Будівництво другої черги – корпусу на 150 учнівських місць розпочалося у 2008 році. Загальна вартість цього будівництва становить понад 4 млн. 715 тис. гривень, з яких – 1 млн. гривень за рахунок Стабілізаційного фонду, 1 млн. гривень – за рахунок коштів обласного бюджету, – решта із районного. Також значні кошти – понад 800 тисяч – область виділила на придбання шкільних меблів, комп’ютерів та комплектів сучасних технічних засобів навчання з природничо-математичних і технологічних дисциплін для кабінетів фізики, хімії, біології. Загалом нова школа розрахована на 270 учнів, тут є всі умови для занять, працює їдальня, спортзал.
Під час урочистої церемонії відкриття школи до учнів, педагогів та батьків з вітальним словом звернувся заступник голови обласної держадміністрації Володимир Гоблик. Опісля він вручив паспорти сучасних технічних засобів навчання для 4 кабінетів: фізики, хімії, біології та математики.
Щодо фінансування будівництва об’єктів освіти та соціальної сфери загалом, то заступник голови облдержадміністрації Володимир Гоблик констатував, що в останні роки органи місцевого самоврядування беруть в цьому активну участь.
– Зараз ми спостерігаємо тенденцію – область почала витрачати набагато більше коштів на будівництво шкіл, у порівнянні з надходженнями на це з державного бюджету, – каже Володимир Гоблик. – Так, на будівництво Малодобронської школи із необхідних 11 млн. гривень держава виділила лише 2,5 млн. гривень. Решта – це кошти обласного та районного бюджетів.
Окрім цієї школи, планується до кінця року в області справляти новосілля ще в п’яти навчальних закладах.