Малий прикордонний рух: відповідь на виклики Шенгену

4
0

Такою була тема «круглого столу» експертів в Ужгороді

За участю представників державної прикордонної та митної служб України, управління Прикордонної поліції і поліції у справах іноземців Міністерства внутрішніх справ Словацької республіки, Департаменту митної служби Словацької Республіки, Посольства України в Словацькій Республіці (Інна Огнівець), представників органів державної влади і місцевого самоврядування, в рамках реалізації стратегії євроатлантичної інтеграції України та рішень У засідання міжурядової українсько-словацької комісії з питань транскордонного співробітництва.
    Регіональний філіал Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгороді за сприяння Посольства України в Словацькій Республіці та підтримки Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні ініціював проведення міжнародного «круглого столу». Результатом експертного обговорення стало вироблення пропозицій для української сторони на подальших міждержавних переговорах щодо максимально сприятливих умов перетинання спільного кордону мешканцями прикордонних районів України, Словаччини, Польщі та в перспективі – Румунії.
    У його роботі взяв участь заступник голови обласної ради Михайло Мартин.
    Він відмітив, що у результаті змін, які відбулись як у нашій державі, так і в Європі, появились нові, реальні шляхи виходу на внутрішні і зовнішні ринки, залучення капіталу в розвиток бізнесу і якнайповнішої реалізації можливостей краю.
    Закарпаття стало своєрідним полігоном для відпрацювання механізмів формування нових взаємовідносин на всіх рівнях: економічному, соціальному і національно-культурному.
    Розширення Шенгенського простору стало серйозним іспитом як на державному рівні, так і для місцевої виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Один із найреальніших шляхів вирішення проблемних питань належить запровадженню малого прикордонного руху. Для Закарпаття дане питання особливо важливе. Адже в області налічується 384 населених пунктів, які входять у 50-ти кілометрову зону. Люди турбуються - яких чекати змін із запровадженням з початку 2008 року Шенгенської візи. Тим більше, що місцеві територіальні громади, враховуючи досвід добросусідських відносин прагнуть і надалі розвивати, удосконалювати взаємозв’язки із населенням прикордонних регіонів, брати участь у транскордонних економічних, соціальних і культурологічних процесах.
    За результатами роботи круглого столу передбачається видати збірник матеріалів.

 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також