Математик організував виробництво швейцарського сиру на Закарпатті (ВІДЕО)

15
1

Закарпатський сир за швейцарською технологією. Петро Пригара - за освітою математик, але досконально знає усі тонкощі сироваріння.

У середині дев'яностих він познайомився з іноземцями, які не лише захопили його ідеєю виробляти власний сир, а ще й дали безвідсотковий кредит на відкриття підприємства. Новини розпочинають серіал про малий бізнес в Україні. Наші кореспонденти побували на міні-сироварні і простежили весь чарівний процес перетворення молока на вишуканий делікатес.

Ось цей невеликий будиночок і є приватною сироварнею. Тут два зали. В одному приймають молоко, яке приносять мешканці чотирьох навколишніх сіл, у другому - його переробляють. У цьому котлі виготовляють сир. Спочатку пастеризують молоко, потім охолоджують і додають корисні бактерії.

- Солодке молоко починає згортатися у велику сирну масу, коли воно вже згорнулося, робимо сирен зерно таким ножиком, ніж у нас не звичайний схожий на музичний інструмент.

Зрештою, сирну масу розливають у форми, занурюють у сольову ванну і залишають дозрівати під землею, на смерекових дошках.

- За консистенцією в ньому можуть бути невеличкі дірочки і досить така рівна однакова шкірка, яка є, це шкірка натуральна. Яка формується під час дозрівання, він дозріває під час трьох місяців у підвалі.

Усіх тонкощів сироваріння директор Петро Пригара навчався у Швейцарії. Чоловік за освітою - вчитель математики, у середині дев'яностих познайомився з представниками європейського кооперативу, які пропонували навчання за кордоном і фінансову підтримку соціально-економічним проектам в Україні.

Петро Пригара, директор сироварні:

- Були лишки молока, які можна було,які люди віддавали для відгодівлі свиней, які можна було переробити і можна було зробити хороший продукт у Карпатах. Домовленість була з цим Європейським кооперативом Лонго Майє, що вони фінансують оцей соціально-економічний проект.

Сироварню Петро відкрив у 2002 році. Перші прибутки отримав через п'ять років. Зараз на підприємстві працює сім робітників.

Тетяна Подолей, працівниця сироварні:

- Не треба далеко їздити на заробітки, а то приходилося і мені їздити в Чехію, дома саме добре, лиш би була праця.

У день підприємство може переробити півтори тисячі літрів молока.

На підприємстві виготовляють три види сиру. Директор каже, розширяти виробництво не планує, головне тепер - витримати якість. За продукцією покупці приїжджають самі. На місці реалізують близько сімдесяти відсотків сиру. І лише третину відправляють до магазинів органічної продукції у Києві, Львові, інших містах України.

Коментарі

ПЧ
Пан чех

Лем ціна у петра за тот сир не діла жебрака дати до 200 грн за кіло сиру то дуже немало туй ото кино ги у чеха посрамса- недамса не пройде

Читайте також