Майже 64% жителів Закарпаття

8
0

готові боротися з корупцією

31 травня в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація результатів загальнонаціонального опитування «Стан корупції в Україні». На засіданні було вперше оприлюднені та проаналізовані «корупційні» показники Закарпатської області.

 Любов Паливода, заступник директора проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» зауважила, що презентоване дослідження є першим дослідженням такого масштабу з питань корупції в Україні. Дані дослідження дозволять не лише оцінити ефективність Порогової програми з протидії корупції, що розпочалась у грудні 2006 року, але й поінформувати громадян щодо виконання зобов’язань, взятих на себе урядом. Результати також дозволять НУО та журналістам, з якими тісно співпрацюватиме проект «Гідна Україна», спрямувати свої зусилля безпосередньо на вирішення проблем конкретної області.

 Декілька основних результатів дослідження:

·        Серед найбільш серйозних проблем закарпатці назвали низький рівень життя населення, корупцію в органах влади, злочинність. Мешканці різних областей називали різні специфічні проблеми, так, Житомирщина бореться з наркоманією, інші скаржаться на низький рівень медичного обслуговування. 

  ·        Жителі Закарпатської області  більше довіряють міській та сільській владі. 25,1 % опитаних закарпатців довіряють президенту, 12,5 % — Верховні Раді.

 ·        Згідно з оцінкою рівня корумпованості різних сфер життя населення Закарпатської області відзначили отримання медичних послуг, міліцію та Державтоінспекція (ДАІ) як сфери, де корупція найбільш поширена.

 ·        Індекс сприйняття корупції у Закарпатській області знаходиться на другому місці серед інших областей України, маючи показник 25,4% (100- найгірший показник, 0 – найкращий). Найвищий індекс сприйняття корупції в Києві – 54,4%, найнижчий – у Вінницькій області – 23,2%.

 ·        У Закарпатській області найкраще сприймають (тобто відчувають найбільше) корупцію забезпечені громадяни незалежно від віку або освіти. ·        Порівняно з жителям сусідніх областей населення Закарпаття  при контактах з державними службовцями або інституціями частіше стає жертвою вимагання, ніж добровільного хабарництва. (67% громадян України заявили, що були втягнені у корупційні дії  протягом останніх 12 місяців).

 ·        Рівень вимагання проти добровільного хабарництва на Закарпатті  вищий  загальноукраїнського рівня (2,5 проти 2). Вимагання в Україні відбувається удвічі частіше, ніж добровільне хабарництво.

 ·        Майже 64% жителів Закарпаття готові боротися з корупцією, що майже вдвічі перевищує середній показник по Україні (33,3%).

 Загальнонаціональне населення мало подвійну мету – визначити базові показники для оцінки результативності Порогової програми Корпорації «Виклики тисячоліття» (МСС) протягом наступних двох років, а також визначити основні характеристики тих громадських правозахисних груп, які найвірогідніше можуть долучитися до протидії корупції.

 Було опитано 10,5 тисяч українців. Любов Паливода відзначила, що, у порівнянні з 1997 роком, серед українців помітно зросла нетерпимість до корупції.

 Повний звіт про результати опитування доступний українською та англійською мовами на сайті www.pace.org.ua.

Проект «Гідна Україна» здійснюється за підтримки Уряду України, за фінансування Уряду США в рамках Порогової програми американської державної корпорації «Виклики тисячоліття» (Millennium Challenge Corporation – МСС), яка розрахована на два роки та має на меті знизити рівень корупції у державному секторі України.

 Вибірка громадян, які взяли участь у опитуванні, налічувала 10580 респондентів з усіх областей України та АР Крим. Опитування проводилося з 21 лютого по 21 березня ц.р. Вибірка є репрезентативною для дорослого населення (18 років чи старше) загалом по Україні, а також по кожній з областей, АР Крим та м. Київ. Теоретична похибка вибірки не перевищує 1% загалом по Україні та 5% по кожній з областей, АР Крим та м. Київ (без врахування дизайн-ефекту). Кількість респондентів у Житомирській області становила 404 особи.

 Опитування проводилось проектом «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна»», який здійснює компанія Менеджмент Системз Інтернешнл у співпраці з українськими організаціями. Проект здійснюється за підтримки американської державної корпорації «Виклики тисячоліття» та працює під управлінням Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Він розрахований на два роки та має забезпечити підтримку діяльності громадських організацій з метою захисту прав громадян і відслідковування випадків корупції у основних сферах, де здійснюються антикорупційні заходи – в першу чергу, у тих, які були визначені українською владою. Виконавцем опитування є Київський міжнародний інститут соціології.

 Жодна антикорупційна ініціатива влади, тим більше програма МСС, яка ставить перед собою високі завдання, не може бути успішною без участі громадян.  Проект «Гідна Україна» повідомляє про надання організаціям громадянського суспільства перших 39 грантів малого розміру у травні 2007 року. Ці організації протидіятимуть корупції шляхом спостережних і правозахисних ініціатив, а також заходів у сфері громадської просвіти, які здійснюватимуться по всій території України. Протягом наступних півтора років, до цих першопрохідців мають долучитися ще багато громадських організацій та працівників ЗМІ.

Повідомили з Ужгородського прес-клубу.

 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також