Через зростання цін на деревину, енергоносії та девальвацію гривні
Через зростання цін на деревину та енергоносії, девальвації гривні погіршилося економічне становище підприємств лісопереробної галузі у Закарпатській області. За рік їх збитковість зросла у чотири рази. Лише меблева промисловість області зазнала збитків майже на 55 млн гривень. Про роботу підприємств галузі в умовах економічної кризи йшлося на нараді в облдержадміністрації 12 лютого, - повідомили ZAXID.NETв прес-службі ОДА.
З середини минулого року фіксується спад обсягів виробництва продукції деревообробної промисловості майже на 9 %. На кінець 2008 року залишок заготовленої, але не реалізованої деревини становив майже 124 тис. куб. метрів.
Зі слів начальника облуправління лісомисливського господарства Валерія Мурги, ринок деревини `завмер`. Упав попит на продукцію в деревообробній та будівельній галузі. На його думку, необхідно заготовлювати ліс лише в тих обсягах, який можливо буде збути.
Водночас основною проблемою залишається відсутність обігових коштів - банки майже не видають кредитів, відповідно підприємства не можуть купувати продукцію в необхідній кількості.
Ще один фактор, який негативно впливає на роботу підприємств, на думку директора ТзОВ `ЕНО-Меблі ЛТД` Ігоря Ремінного, - повернення ПДВ. З листопада минулого року спостерігається тенденція до різкого погіршення ситуації. Він запропонував відновити механізм застосування податкових векселів при розмитненні імпортованої сировини та обладнання, які використовуються підприємствами для власних виробничих потреб.
Голова ОДА Олег Гаваші констатував, що потрібно переходити на `ручний` режим роботи, на рівні районів створювати робочі групи, які в терміновому порядку мають вирішувати всі проблемні питання.
Він дав доручення створити обласну групу, яка узагальнить пропозиції, що прозвучали на нараді.