Головна умова початку освітнього процесу – безпека. Проте, важливо пам'ятати і про ще один вагомий чинник, який сприятиме продуктивному навчанню та ефективному засвоєнню знань – здоров'я.
Як розповідає Яна Маняк, сімейний лікар АЗПСМ №16 МЦ Сім'я, першокласники перед зарахуванням до школи повинні пройти комплексний медичний огляд і, зокрема, вузьких спеціалістів та отримати у свого сімейного лікаря дві довідки:
Ф-ма №86-1/0 «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду», де зазначається група для занять фізкультурою відповідно до стану здоров'я дитини
Ф-ма №063/0 «Картка профілактичних щеплень», яка містить інформацію про проведені вакцинації.
Діти, які переходять до наступного навчального класу, обов'язково мають проходити медичний профілактичний огляд один раз на рік (до повноліття). Проте, можуть робити це незалежно від дати початку навчального року.
Отже, для учнів 1-их класів обов’язковим є огляд хірурга, ортопсда, офтальмолога, стоматолога. Інші лікарі – якщо є показання. Це вирішує сімейний лікар. Також учням потрібно здати ЗАК.
Для учнів 2-11 класів вузьких фахівців і аналізи потрібно проходити лише за рекомендаціями педіатра або сімейного лікаря.
Чи можна допускати до навчання нещеплених дітей? Чи є календарні щеплення обов'язковими для відвідування навчального закладу?
Згідно із ст.12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», щеплення проти туберкульозу, гепатиту В, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту є обов'язковими і включаються до календаря щеплень. Якщо дитина не отримала даних щеплень без наявності на те медичних протипоказань, відвідування дитячих колективів не дозволяється. В даному випадку нещеплені діти можуть набувати освіту завдяки альтернативним формам навчання, які має забезпечити відповідний заклад освіти.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!