Нещодавно у Львові відкрилася незвичайна лікувальна установа. Медичний центр унікальний тим, що під одним дахом зібрано усе радіологічне обладнання найвищого світового рівня. Він дає змогу проводити комплексну і точну діагностику найрізноманітніших захворювань. Новітній медичний заклад відкрив майже півтори сотні робочих місць. Щоденно тут можуть прийняти до півтисячі хворих.
Науково-медичний центр названо на честь Святої Параскеви, котра була цілителькою душевних та тілесних недуг і є молитвенницею та ходатаєм перед Престолом Всевишнього про наше здоров’я. Його зведення та оснащення обійшлося у 12 мільйонів доларів США, причому будівництво профінансувала Україна, а обладнання придбано за кошти іноземних інвесторів.
Радіологічна апаратура відкриває перед фахівцями та пацієнтами нові діагностичні можливості та може бути використана не лише для діагностики захворювань, але й планування та оцінювання результатів лікування.
У медичному закладі працює перший в Україні 128-зірковий комп’ютерний томограф експертного рівня Toshiba Aqullion CX (Японія). Цей апарат забезпечує найвищу якість зображення тканин (від кісток до найменших периферичних судин) при мінімальній дозі опромінення. Він гарантує якісну діагностику серцево-судинної системи – все серце може бути досліджене упродовж кількох секунд. Томограф оснащено програмами з автоматичною корекцією дози опромінення залежно від віку пацієнта.
Ще однією неабиякою новинкою для нашої медицини є 1,5 Тесловий магнітно-резонансний томограф останнього покоління Тоshiba Vantage ZGV Atlas (Японія), завдяки якому можна швидко отримувати діагностичну інформацію з високою деталізацією. Спеціальна програма дослідження дифузії тканин усього тіла дозволяє оперативно й з надзвичайно високою точністю виявляти пухлини будь-якого розміру в будь-якій частині організму. Таким чином у науково-медичному центрі Святої Параскеви можна не лише виявляти захворювання на найбільш ранніх стадіях і виконувати оцінку лікування, але й здійснювати профілактичні обстеження, а точна діагностика забезпечить якість лікування.
Маммографічні обстеження проводяться на найсучаснішому апараті виробництва американської компанії Hologic – світового експерта в галузі маммографії з 1984 року. Апарат Нologic M-IV – це перший в Україні маммограф з цифровою біопсійною приставкою, яка дає можливість брати зразки тканин для того, аби поставити достовірний діагноз. У центрі також встановлено два УЗ-сканери експертного класу компанії Toshiba. Комплектація цих апаратів передбачає виконання абсолютно всіх видів ультразвукових досліджень.
Як зазначив на прес-конференції президент Української асоціації рентгенологів та фахівців КТ і МРТ Володимир Рогожин, якісна медицина неможлива без сучасної променевої діагностики. Більше 80% усіх діагнозів ставиться з урахуванням даних радіології. При цьому особливо важливим є рівень радіологічного обладнання, яке застосовується під час досліджень. Комплекс апаратів, встановлений у центрі Святої Параскеви, відкриває перед лікарями та пацієнтами новий рівень неінвазивної діагностики – так званий «золотий стандарт».
«Подібне обладнання можна побачити тільки в найкращих світових клініках та науково-дослідних центрах при найбільших європейських університетах», — зауважив Райнер Ріенмюллер, почесний професор університетської клініки австрійського міста Грац.
«Крім унікального радіологічного центру, в нашому закладі діє власна лабораторія, — зазначила Тетяна Міхнова, генеральний директор цієї медустанови. – Вона виконує повний спектр досліджень, єндоскопічний центр з малоінвазивною хірургією, дитяча поліклініка зі службою виїзду за викликом, доросла поліклініка з широким спектром послуг, денний стаціонар, фізіотерапевтичний відділ, соляна кімната із солотвинської солі для лікування хворих на астму та алергічні захворювання. Ми маємо на меті згуртувати навколо центру найкращих фахівців. Визначення професійного рівня кандидатів відбувається шляхом тестування, співбесід і збору рекомендацій від медичних експертів та пацієнтів. Крім вдалого складання професійних «іспитів», лікарі проходять особисте інтерв’ю».
Крім роботи з пацієнтами, важливою складовою є навчання та підвищення кваліфікації талановитих лікарів. Сьогодні йдуть перемовини з вітчизняними та зарубіжними фахівцями щодо проведення лекцій з кожного напряму діяльності. Планується також підписання з кафедрами медуніверситетів угод, згідно з якими найкращі лікарі зможуть отримати післядипломну освіту на базі клініки. Такі домовленості уже є з кафедрами променевої діагностики та ендоскопії.
Завдяки створенню національної мережі телемедицини поставити діагноз пацієнтам зможуть не тільки лікарі клініки, але й їхні колеги з вітчизняних та закордонних лікарень. Поглибити співробітництво допоможе також Друга європейська школа радіології, яка пройде на базі центру Святої Параскеви під керівництвом згаданого австрійського професора Райнера Ріенмюллера.
Приємно, що на честь відкриття центру та з метою забезпечення доступу пацієнтів зі складними захворюваннями до високоякісного лікування у клініці відкрито квоту на безкоштовне обстеження. За рішенням міських та обласних відділів охорони здоров’я нею зможуть скористатися жителі семи західноукраїнських областей.