Одне з з найскладніших втручань на серці у немовлят провели кардіохірурги Лікарні Святого Миколая м. Львова.
Як розповідає Перше медичне об'єднання Львова, 24-річна мама Марічки саме готувалась до виписки з пологового будинку у Мукачеві. Та на третю добу під час огляду лікарі почули шум в серці дитини. Далі – реанімація та важка дорога до Львова. Без апарату штучного дихання дівчинка уже просто б не доїхала.
В Лікарні Святого Миколая на дівчинку чекала команда дитячих кардіохірургів. Після невідкладного обстеження лікарі роблять висновок: фракція викиду, тобто показник ефективності роботи серцевого м’яза - 16% за норми 60-70%. Оперувати треба негайно.
Критичний аортальний стеноз зустрічається лише у 3% усій дітей, що народжуються з вадами. Проявляється деформацією стулок та звуженням отвору клапану, розташованого між аортою – основною артерією, що відходить від серця - та лівим шлуночком, у якому починається велике коло кровообігу.
Саме тому кров дівчинки погано відходила з лівого шлуночка до висхідної аорти. До того ж отвір клапану був настільки маленький, що лівому шлуночку було важко скорочуватись і він починав відмовляти.
Спеціалісти вирішили оперувати в два етапи. Спершу методом балонної вальвулопластики клапану лікарі стабілізували функцію лівого шлуночка. Простими словами, через маленький прокол артерії на нозі завели катетер з балончиком. Так медики розширили аортальний клапан.
Відразу після втручання фракція лівого шлуночка відновилась до 35-40%. Проте дитина все ще перебувала на апараті штучної вентиляції легень. Отвір капана серця був надто малим, тому дівчинка не могла самостійно дихати. Аби врятувати маля, медики зважились виконати хірургічно надскладну операцію Росс-Конно.
На цьому етапі лікарі виконали заміну аортального клапана її власним клапаном легеневої артерії. Тоді - розширили зону під аортальним клапаном та реімплантували коронарні артерії в уже новий аортальний клапан. А на місці легеневого клапана вшили штучний судинний протез з клапаном усередині. Операція зайняла понад 7 годин.
Післяопераційний період - без ускладнень. На 8-ий день Марічку від’єднали від апарату ШВЛ, ще за тиждень – з реанімації перевели у палату відділення дитячої кардіохірургії. І 21-го дня виписали додому. З дитиною усе добре.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!