Чергове засідання суду у цій справі відбувається сьогодні.
Мова власне йде про друге засідання Господарського суду з приводу багатостраждального гуртожитка по вулиці Джамбула, 50.
Позивачем є ВАТ "Патент", яке не бажає втрачати привласнений незаконним шляхом будинок. Мешканці гуртожитка є третьою стороною, відповідачем - міська рада.
До вашої уваги представляємо коротку хронологію нашої боротьби.
2006 рік - було куплене рішення Господарського суду на право власності будинком без повідомлення мешканців та без повідомлення організацій, які брали дольову учать у будівництві гуртожитку. Приймав рішення суддя Ушак І.Г. Далі із порушенням усіх процедур міською радою було видано свідоцтво на право власності (без рішення сесії, без рішення виконкому). Підписала його в.о. першого заступника мера Алєнтьєва Л. Підпис мера міста поставлений не був.
2012 рік - є рішення Вищого адміністративного суду України про те, що гуртожиток незаконно включений у статутний фонд ВАТ "Патент". На основі цього рішення був виданий наказ Фонду держмайна передати гуртожиток із державної власності у комунальну власність міста. Але знову Господарський суд (2012 р.) порушує закон і підтверджує, що гуртожиток є власністю ВАТ "Патент", незважаючи на рішення Вищого адмінсуду України! Прийняв це рішення суддя Русняк В.С.
Далі ВАТ "Патент" подає позов в Ужгородський адміністративний суд з вимогою скасування наказу Фонду держмайна. Суддя Дора Ю.Ю. приймає незаконне рішення на користь позивача і скасовує наказ, що був виданий Вищим адмінсудом. Мешканці гуртожитку подали одразу апеляцію до Львівського адмінсуду, який не дозволив скасувати цей наказ і залишає його в силі. Сталося це 23 січня 2014 року, саме у розпал подій на Майдані.
На основі рішення Вищого адмінсуду та наявності наказу Фонду держмайна міська рада на черговій сесії приймає рішення про передачу гуртожитку із державної у комунальну власність міста. Далі більшістю голосів приймається рішення про передачу гуртожитку в оперативне управління будинкового комітету "Мрія-Уж" і дозвіл мешканцям на приватизацію своїх осель.
ВАТ "Патент" одразу подає позов у Господарський суд на скасування рішення сесії. По закону Господарський суд повинен був відмовитися від цього позову, оскільки ця справа не є у його компетенції, а відноситься до Адміністративного суду. Але, як можна помітити, саме Господарський суд є основним корупційним плацдармом для ВАТ "Патент" і тих, хто ним володіє. Відповідальні судді: Ващиліна Н.М., Карпинець В.Л., Якімчук Л.М. та Кривка В.П.
Наразі, на думку мешканців гуртожитку, відбувається звичайне повторення минулорічних схем, що допомагають злочинцям привласнювати житло людей.
Ось як говорить про власне весь процес протистояння один із мешканців Стас Числа:
"Багато хто з мешканців немає прописки, і, у першу чергу, це діти, які народжувалися у роки судового протистояння. Голова ВАТ "Патент" Ключевський І.І. дав ясне розуміння своєї політики: або мешканці викуповують своє житло, або він не надає прописку. А без прописки - це практично бомж. З усіма відповідними наслідками. Новонароджені незахищені державою: ніяких грошових допомог, а в подальшому ніяких садочків, шкіл чи ВИШів. Туди без прописки оформлення неможливе. Так само ніяких закордонних паспортів чи можливостей нормального (навіть в умовах нашої кризової держави) життя. Це є грубе порушення прав і свобод людини, яке відбувається просто зараз".
Зараз мешканцям потрібен адвокат, який би взявся за цю справу, але це майже нездоланна проблема, тому що все це протистояння робилося коштом невеликої кількості активістів з числа мешканців, які не здавалися. Тим більше за цю справу не бажають братися юристи, а які і згодні, то називають просто захмарну ціну за послуги. В першу чергу, ніхто не вірить, що перемога можлива.
"Коли тільки починалося наше протистояння, голова "Патенту" Ключевський прямим текстом заявляв, що ми, мешканці, ніхто, щоби з ним судитися, адже ми все одно програємо", - додає пан Станіслав.
А від результатів розгляду справи, нагадаємо, залежать долі 120 сімей багатостраждального гуртожитку.