Міліціонери ходитимуть по домівках...

2
0

В області розпочалася операція "Візит"

Стаття 3 Закону України "Про міліцію" вказує на правила, покладені в основу діяльності міліції (а це – законність, гуманізм, повага до особи, соціальної справедливості). Норма закону гласить також, що робота цієї правоохоронної структури базується на тісній взаємодії з трудовими колективами, громадськими організаціями та населенням. Адже всім відомо, що робота працівника міліції, зокрема, дільничного інспектора, оцінюється не тільки за станом громадського порядку та криміногенної ситуації на території обслуговування, а й вмінням працювати з людьми, ефективно залучати до роботи з профілактики злочинності громадських помічників, позаштатних дільничних інспекторів, населення та різні громадські формування (як це прийнято в усіх цивілізованих країнах). Саме тому однією з форм ділового співробітництва міліції з населенням уже традиційно стали масштабні оперативно-профілактичні заходи, під час яких міліціонери проводять подворові обходи та відвідують помешкання громадян.



Отож, увага! Операція “Візит” -- саме таку робочу назву має профілактичний захід, який стартував сьогодні в усіх містах і селах нашого краю. Триватиме він аж до 5 травня п.р. Це означає, що до вас додому у вечірні години (але не пізніше 21-ї) обов`язково завітають правоохоронці. Відрекомендувавшись та назвавши свою посаду, вони цікавитимуться, хто мешкає в квартирі чи будинку, де працюєте чи навчаєтеся, чи був хтось раніше засуджений, чи мають громадяни паспорт та реєстрацію, чи є серед мешканців депутати рад і т.д. Можуть спитати також, чи хтось не турбує вас своєю антигромадською поведінкою, які, на вашу думку слід вжити заходів, аби не допустити те чи інше правопорушення. Можливо, ви підкажете, з ким слід провести невідкладну профілактичну бесіду.



Відтак правоохоронці вручать вам візитні картки, де будуть вказані контактні талефони дільничних інспекторів міліції, чергових частин та заступників начальників міськрайвідділів міліції – начальників служб громадської безпеки міста чи району. Під час обходу ви можете також звернутися до правоохоронців із заявою, повідомленням чи конструктивною пропозицією. При необхідності правоохоронці роз`яснять вам ті чи інші положення чинного законодавства. Наостаток ознайомлять з рекомендаціями щодо попередження крадіжок з квартир, автотранспорту, порядку зберігання наявної вогнепальної зброї та вручать вам пам`ятку "Як не стати об`єктом злочинних зазіхань".



Отож сподіваємося, що ви з розумінням поставитеся до візитів правоохоронців і сприятимете налагодженню партнерських стосунків між міліцією і населенням.



* * *



ПАМ`ЯТКА


Як не стати об`єктом злочинних зазіхань



* Увечері, якщо можна, не ходіть поодинці. Коли все-таки треба пізно повертатися, зателефонуйте рідним чи знайомим, щоб вони зустріли вас у під`їзді, поблизу будинку чи на зупинці.



* Уникайте безлюдних, неосвітлених місць.



* Якщо на вас напали, голосно кличне на допомогу.



* Сідаючи в таксі чи випадковий автомобіль, зверніть увагу на його номерний знак. Не показуйте водію, що у вас в гаманці значна сума грошей.



* Не давайте хуліганам спровокувати себе. Уникайте зневажливих висловлювань на їх адресу. Залишайтеся спокійним, об`єктивним та виваженим.



* Для самооборони користуйтеся засобами, що містять речовини, які подразнюють очі та дихальні шляхи, але пам`ятайте, що застосовувати їх треба з урахуванням вітру і лише у великих приміщеннях.



НАВЧІТЬ БЕЗПЕКИ І СВОЇХ ДІТЕЙ



* Не забувайте, відправляючи дітей на вулицю чи залишаючи їх самих удома, нагадати їм про елементарні заходи безпеки, щоб уберегтися від злочину і самим не вчинити чогось протиправного.



* Не давайте дітям великі суми грошей, дорогі мобільні телефони, золоті речі.



* Завжди цікавтеся, з ким дружить ваша дитина, де проводить вільний час, особливо вечорами.



НАВЧІТЬ СВОЇХ ДІТЕЙ, АБИ:



* завжди говорили, куди йдуть;



* вчасно приходити додому (у визначений батьками час) і ніколи не залишатися надворі після настання темряви;



* не гратися в рухливі ігри біля проїжджої частини дороги;



* уміти за зовнішністю відрізнити тих людей, у яких можуть бути злі наміри, нікуди не йти з незнайомцями без дозволу батьків;



* не сідати в чужу машину, навіть для того, щоб показати дорогу;



* не приймати дарунків без дозволу батьків;



* голосно кричати і, якщо є можливість, утікати, коли хтось має намір застосувати силу;



* розповідати батькам навіть про те, у чому соромно зізнатися.



Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також