Міністр МЗС Угорщини Янош Мартоні сказав, що Закарпаттю вдалося мирно пережити революцію через ряд причин. Перша - довгий досвід мирного співіснування різних національностей на території краю та безпосередня близькість до Європи, а друга - це виважене керівництво.
Розповів пан Мартоні і про результати свого візиту у Київ та Донецьк. За його словами, 4 міністри МЗС виступали там від імені 4 європейських країн - Чехії, Словаччини, Угорщини та Польщі. Пан Янош також пообіцяв, що вже у понеділок ці 4 міністри напишуть листа до головуючого над міністрами МЗС у Європейськоиу Союзі, а також всіх інших міністрів закордонних справ з проханням негайно повернутися до підписання угоди про асоціацію та вільну торгівлю з Україною.
Міністр нагадав, що країни Вишеградської четвірки завжди підтримували бажання України вступити до ЄС, а розмова з новим прем'єр-міністром України та міністром закордонних справ підтвердила чіткий намір України продовжити рух у напрямку євроінтеграції. Тож Угорщина обіцяє зробити все можливе, аби посприяти цьому процесу. Однак міністр нагадав, що не всі 28 членів ЄС дотримуються такої ж позиції, тож говорити про швидкий вступ України до ЄС ще зарано. Це ж стосується і питання безвізового режиму.
Янош Мартоні також підкреслив, що Угорщина вважає новий уряд України легітимним і не вважає за потрібне оголошувати це формально. Але в разі необхідності піде і на цей крок.
"Можна говорити різні речі, але це не має особливого значення",- сказав міністр.
Він також додав, що хоч ситуація на Україні в цілому складна, в Донецьку він побачиав з боку місцевого керівництва спокій і врівноваженість. Там, а словами, міністра, не планують наслідувати приклад Криму. Однак на сході України дещо стурбовані кадровими питаннями. І керівники, і громада не хотіли б, щоб керівниками важливих відомств стали люди із західної України.
"Ми також вважаємо, що це, мабуть, би було некоректно, отож бачимо необхідність у створенні такого уряду, який сприймає вся країна."
Пан Янош Мартоні розповів також, що на зустрічах розглядалося питання децентралізації повноважень з передачею більшої їх частини на рівень місцевого самоврядування. Таку новацію міністр вважає позитивною та дуже європейською.
Щодо створення представництва Закарпатської області в ЄС міністр відповів, що для цього насамперед потрібна політична воля нашого керівництва. Бо в самрму ЄС таку ініціативу сприймають позитивно.
Згадав міністр і про враження від столичного Майдану. Сказав, що йому там сподобалося, однак наголосив, що дуже сподівається - таких жертв в Україні більше ніколи не буде.
Янош Мартоні прокоментував і ситуацію з АР Крим. Міністр зазначив, що бачить Україну виключно цілісною та суверенною державою.
"А внутрішній конфлікт може носити вже міжнародний характер. А це вже завдання міжнародної політики долати такі ризики. Але на мою думку, Угорщина разом із Вишеградською четвіркою не має достатньо сил і повноважень для того, щоб вмішуватися у цей конфлікт", - додав Янош Мартоні.