Угорський міністр закордонних справ навіть назвав число представників організації, які моніторитимуть ситуації на Закарпатті.
Це 12 чоловік, які за словами угорського міністра постійно перебуватимуть в Ужгороді, а місцеві таку присутність тільки вітають.
У п'ятницю міністр МЗС Угорщини був сповіщений листом від Генерального секретаря, що ОБСЄ встановила постійну присутність в Ужгороді. Спостережна місія складається з 12 чоловік (дослівно угорською: "12 tagú megfigyelo misszió van jelen" – ред.) – повідомляє прес-служба урядової партії "Фідес" з посиланням на слова Петера Сійярто, сказані в Будапешті учора, 10 березня під час прес-конференції. Зауважимо, що на сайті уряду з цієї прес-конференції є лише повідомлення про відносини з Румунією.
За словами глави МЗС Угорщини Петера Сійярто, Генеральний секретар ОБСЄ та Верховний комісар з прав людини вкрай позитивно відреагували на прохання надіслати моніторингову місію ОБСЄ на Закарпаття.
Дещо згодом у неділю, 11 березня речник голови Закарпатської ОДА Ярослав Галас заявив у коментарі Громадському радіо, що в обласній адміністрації не мають жодної інформації ні про яку місію ОБСЄ на Закарпатті.
Нагадаємо, що днями раніше на зустрічі в Будапешті з лідером Товариства угорської культури Закарпаття Ласло Брензовичем Петер Сійярто говорив про місію ОБСЄ на Закарпатті як доконаний факт.
Цікаво, що жодного повідомлення від ОБСЄ про будь яку місію, створену і направлену в найзахіднішу область України, досі не було. За інформацією з відкритих джерел відомо лише про кілька візитів представників ОБСЄ на Закарпаття та зустрічі з місцевими політиками та посадовцями, але жодного слова ні про яку окрему місію.
До слова, на цій же прес-конфереції в суботу, 10 березня Петер Сійярто вкотре повторив думку про крайні націоналістичні ідеології, які набирають обертів в Україні, що проявилося у рішення українського парламенту та залякуванні угорців Закарпаття. Угорський міністр уточнив, що має на увазі закон про освіту та намір ухвалити новий закон про мову, який на його думку значно обмежить використання угорської мови. Крім того, Сійярто повідомив, що Угорщина продовжить блокування комісії Україна – НАТО.
Нагадаємо також, що міністр МЗС Клімкін назвав ідею з місією ОБСЄ на Закарпаття "тотальною маячнею".