Минулого понеділка відбулося чергове засідання колегії райдержадміністрації, яке провів перший заступник голови РДА Василь Радовецький.
Ознайомивши його учасників з порядком денним, Василь Степанович надав слово для інформації “Про підсумки економічного і соціального розвитку району за перший квартал 2012 року” начальнику управління економіки райдержадміністрації Анатолію Воволці.
За інформацією Анатолія Васильовича, район спрацював на рівні минулого року. В основне коло статистичної звітності з реалізації промислової продукції включено 8 підприємств, з яких найкращі показники в Міжгірської філії ВАТ “Закарпатгаз”, де питома вага обсягів реалізованої продукції склала 5211,5 тис. грн. (58,2 проц.). 1,5 млн. збитків допущено підприємствами ДП “Санаторій “Верховина”, ТзДВ “Міжгірський лісокомбінат” та ТзДВ “Закарпатсько-Галицьке ШБУ”. У транспортній діяльності краще спрацювали суб’єкти господарювання, якими перевезено 177,8 тис. пасажирів, що складає 76,6 проц. до відповідного періоду минулого року. Аналізуючи інвестиційну діяльність, Анатолій Васильович зосередив увагу голів сільських рад на впорядкуванні земельних питань, оскільки основне надходження інвестицій у район може дати тільки наша земля. Краще, ніж у попередні роки, цьогоріч попрацювала туристично-рекреаційна галузь. У районі зареєстровано майже 80 суб’єктів підприємницької діяльності, які в основному займаються туризмом.
Загалом на 1 квітня поточного року заборгованість із заробітної плати склала 258,6 тис. грн., серед яких першість ведуть ТОК “Карпати”, ДП “Санаторій “Верховина”. За результатами перевірки відповідними службами ситуація з виплатою заробітної плати дещо покращилася. Спостерігається тенденція до зменшення реєстрації фізичних осіб. За січень-березень таких зареєстровано 28, а припинили діяльність 36.
Обговорюючи дане питання, перший заступник голови РДА Василь Радовецький відмітив, що в першому кварталі цього року серйозних зрушень у соціально-економічному розвитку району не відчулося. Однак, як показали перевірки відповідних служб райдержадміністрації, покращилася робота з легалізації робочих місць. Як наслідок, збільшилися надходження до місцевого бюджету. Василь Степанович зосередив увагу учасників колегії на забезпеченні виплат середнього розміру заробітної плати, а також своєчасне освоєння коштів на будівництві, капітальних ремонтах та реконструкції об’єктів.
Аналізуючи виконання місцевих бюджетів району за І квартал 2012 року, начальник фінансового управління РДА Надія Юртин відмітила, що відчувається негативна тенденція погіршення стану мобілізації податків і зборів до місцевих бюджетів. До загального фонду місцевих бюджетів надійшло платежів у сумі 4549,4 тис. грн., що на 82,1 тис. грн. менше затвердженого плану або виконання становить 98,2 відсотка. Причини такого становища Надія Вікторівна назвала в тому, що місцеві бюджети не отримали короткотермінову позику для виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ.
З 22 сільських та селищної рад з виконанням планового завдання не справились сім сільських: Колочавська (1,5 тис. грн.), Лозянська (2,6 тис. грн.), Негровецька (600 грн.), Річківська (900 грн.), Соймівська (5,4 тис. грн.), Торунська (1,8 тис. грн.), Тюшківська (600 грн.) та Міжгірська селищна (240,7 тис. грн.) ради. З 13 видів основних платежів загального фонду, що надходять до місцевих бюджетів району, затверджений план виконано по 10. З податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів сільських рад забезпечили виконання Пилипецька та Репинська сільради. Збільшено надходження у порівнянні з минулим роком від сплати податків і зборів до місцевих бюджетів за рахунок надходжень від збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності та туристичного збору. Недовиконання з єдиного податку на підприємницьку діяльність спостерігається у чотирьох сільських радах.
За станом на 1 квітня податковий борг до місцевого бюджету складає 263,6 тис. грн. або 5,8 проц. від надходжень до загального фонду, основну питому вагу якого займає плата за землю, податок на прибуток підприємств комунальної власності, податок на доходи фізичних осіб, місцеві податки та збори, єдиний податок та збір за забруднення навколишнього природного середовища. Потім Надія Вікторівна детально охарактеризувала видаткову частину бюджету району, надходження дотації та субвенції з державного, обласного бюджетів і шляхи їх розподілу.
За оприлюднення даних з наповнюваності дохідної частини місцевих бюджетів Надія Вікторівна попросила голів сільських рад більш серйозно віднестися до виконання планових завдань, бо по окремих сільрадах незначні суми боргу можна пояснити, як недопрацювання органу місцевого самоврядування.
Доповнили виступаючу з питань наповнюваності дохідної частини місцевих бюджетів перший заступник голови РДА Василь Радовецький та начальник ДПІ у Міжгірському районі Олександр Кавка, який також зосередив увагу на підприємствах-боржниках.
Начальник відділу у справах сім’ї та молоді РДА Тетяна Горова інформувала “Про організацію та проведення літньої оздоровчої кампанії для дітей, учнівської та студентської молоді в 2012 році”, а також про представлення 17 багатодітних матерів району до присвоєння почесного звання України “Мати-героїня”.
У питанні “Різне” проплату споживачами електроенергії аналізував начальник РЕМ Михайло Кемінь, а головний спеціаліст агропромислового розвитку РДА Василь Красняник ознайомив присутніх з постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 р. (№324) про внесення змін до постанови від 2 березня 2011 р. (№246) про виплату коштів всім фізичним особам за утримання народженого молодняка ВРХ та його збереження до повного віку.
Інформації, обговорювані на колегії, взято до відома і рекомендовано голові райдержадміністрації прийняти з них відповідні розпорядження.