Цими днями у районній дитячій бібліотеці ім. В.С. Гренджі-Донського відбувся захід, приурочений Всеукраїнському тижню дитячого читання, який бібліотека присвятила художній і науково-популярній літературі для дітей, періодичним виданням.
Так як 21 березня людство відзначає Всесвітній день поезії, то і відкриття Тижня було присвячено зустрічі з прекрасною людиною, чудовою поетесою сучасності Вірою Фесенко.
Урочистий вечір-портрет “Нев’янучий світ поезій” підготували завідуюча дитячою бібліотекою Єва Горова разом з учнями 7-Б класу Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (кл. кер. М. М. Добоні).
— Поезія — казкова лампа, що дарує людині світло на далеких і темних дорогах життя, — наголосила Єва Іванівна. — Та і будь-яка людина щоденно пише свою “книгу життя”. І дуже важливо, щоб кожна сторінка була виписана добрими ділами, щирими почуттями, впевненими кроками до гідної мети, щоб була написана прекрасними чорнилами і тоді ця книга житиме вічно в душах людей. І я впевнена, що “книга життя” Віри Фесенко буде жити вічно.
За давнім добрим звичаєм учні школи — учасники літературно – мистецького клубу “Трембіта” шановній гості піднесли коровай на вишитому рушнику, коротко ознайомили присутніх з біографією поетеси, нагадавши, що Віра Фесенко народилася в м. Конотоп Сумської області. Закінчила історико-філологічний факультет Кримського державного педагогічного інституту в Сімферополі. Так склалося, що доля закинула її на Міжгірщину, де і залишилася назавжди. Працювала в райгазеті “Верховина”, колишньому райкомі компартії, головним спеціалістом, методистом відділу освіти РДА, а нині — керівник літературної студії “Любисток” районного будинку дитячої творчості. Віра Григорівна — член Національної спілки журналістів України, автор поетичних збірок “Березнева рапсодія”, “На семи вітрах”, “У віночок України” тощо.
Із великою шаною і любов’ю відгукувались про творчість поетеси у своїх виступах учасники свята. Серед них — і наймолодша вихованка Юлька Руснак. Учні виразно продекламували поезії “Міжгір’я”, “Мамі”, “Я до тебе несу”, “Рідний край” тощо і слушно відмітили, що хто хоч раз спілкувався з Вірою Григорівною, той ніколи не забуде її добрий погляд, мудрі настанови, поради… Читаючи твори поетеси, ніби мандруємо стежками рідного краю, милуємось мальовничими краєвидами. Слова звучать молитовно, сокровенно, від душі… Лауреат Шевченківської премії Петро Скунць, відгукуючись у свій час про поезію Віри Фесенко, казав, що у її віршах “багато квітів і загалом цвіту, а пісня її — нестримна у своєму захопленні світом”. І це справді так. На очі навертаються сльози, коли читаєш поезію, присвячену найріднішій людині — мамі.
Запрошені на свято секретар селищної ради Мирослава Пішта, вчителі-філологи Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Ганна Росоха, Поліна Шовак, Марія Добоні від щирої душі дякували Єві Іванівні за чудово підготовлене свято, Вірі Григорівні — за прекрасні поезії, сповнені любові, ніжності до рідної мови, краю, побажали добра, здоров’я, творчої наснаги на довгі роки. Поліна Шовак, наприклад, відзначила, що окремі вірші Віри Григорівни покладені на музику, зокрема “Лелека”, “Вересень”, на основі творів поетеси було проведено багато уроків, а під керівництвом Єви Горової у дитячій бібліотеці проходили різні заходи. Марія Добоні підкреслила, що поетичне слово здатне торкнутися найпотаємніших куточків душі, а у віршах Віри Григорівни ми читаємо все те, про що думаємо, мріємо, але часто боїмося признатися собі в цьому.
На закінчення школярі вручали поетесі квіти, а взамін отримали її автограф. Віра Фесенко висловила велику вдячність організаторам та учасникам свята — Єві Іванівні, Марії Добоні, учням школи та селищній раді за активну фінансову підтримку, прочитала присутнім свої нові поезії “Любов’ю виспіваю світ”, “Краса”, “Притча про янгола”.
Завідуюча дитячою бібліотекою Єва Горова також вручила поетесі квіти, побажала здоров’я, творчого злету, легкого пера та запросила всіх до “солодкого” столу.
Урочистий захід доповнили книжкові виставки “Читаємо від березня до березня” та “Любов’ю виспіваю світ”.