За літньої пори ці населені пункти нагадують суцільний будмайданчик. Новобудови білими цятками виділяються на зеленому килимі тутешніх туристичних місцин. Знаковим у цій справі видався 2011 рік.
Федір Васильович Кривка одразу після обрання взяв курс на забезпечення сталого соціально-економічного розвитку вищезазначених населених пунктів, на це ж налаштував і депутатський актив. У минулому році зроблено чимало у справі розвою туристичної інфраструктури. Запорукою цього стало ще й те, що за робочої намітки дохідної частини бюджету в сумі 300900 грн., фактично надійшло 315582 грн., що становить 104,8 відсотка.
Всього на забезпечення розвою туріндустрії у краї, зведення низки об’єктів соціально-господарського призначення в минулому році було освоєно 1,2 млн. грн. як власних, так і державних та спонсорських коштів. Зокрема, державні кошти в сумі 165 тис. грн. було вкладено в капітальне будівництво дороги з твердим покриттям до присілка в ур. Шипіт, протяжністю 300 метрів. З бюджету сільської ради на будівництво цієї ж дороги, протяжністю 270 м та 36 п\м підпірної стінки, використано більше 290 тис. грн. Варто відзначити, що керівництво району на чолі з головою РДА Василем Щурем, вбачаючи серйозність намірів сільського голови В.Ф. Кривки у цій справі, надало йому дієву підтримку коштами, спеціалізованими шляхово-будівельними загонами.
Відтак за спонсорські кошти в сумі понад 55 тис. грн. у минулому році побудовано міст у Розтоці, проведено ремонт дороги в Подобівці, закуплено двері та благоустроєно ФАП у цьому ж селі, а також вперше проведено пісенно-мистецький фестиваль з відзначення Дня села Пилипець.
Однак Федір Васильович не був би сам собою, якби по-синівськи не дбав про розвиток соціальної сфери в населених пунктах у підніжжі Боржавської полонини. Адже вона, за його словами, також є важливим чинником розвитку туризму в краї і за цього — покращення добробуту жителів навколишніх сіл. Про це велась серйозна розмова на кожному із 12 сесійних зібрань та 12 засідань виконавчого комітету сільради. Особливо активними на них постійно були депутати Юлія Порохнавець, Наталія Гойчук, Ганна Костюк, Ганна Жабей, Світлана Кіс та інші. Вони, як і очільник Пилипецької сільської ради Ф.В. Кривка, також по-справжньому дбають про розвиток кожного із трьох населених пунктів.
Це з їх ініціативи на капремонт сільського клубу в Розтоці було використано 230 тис. грн. з місцевого бюджету, на вуличне освітлення — 22895 грн. і на ремонт дороги в Розтоці протяжністю 3 км та реконструкцію стадіону — майже 46 тис. грн. За нашої розмови Федір Васильович неодноразово підкреслював, що успішному втіленню в життя ряду робочих наміток багато в чому сприяла ділова співпраця з керівництвом районного центру зайнятості населення.
Адже оплачувані громадські роботи є не тільки можливістю безробітним заробити копійчину вдома, а й породжують у багатьох почуття гордості за те, що й вони вклали труд у забезпечення загального розквіту краю.
Так само, як і низка керівників туроб’єктів. До прикладу, керівництво ТОВ “Гранд-готель “Пилипець” у минулому році віднайшло майже 40 тис. грн. на оснащення канав і обочин обабіч доріг, облаштування відведення стічних вод тощо. Спонсорську допомогу як з розвою турінфраструктури, так і за відзначення державних і релігійних свят щоразу надають керівники ТОВ “Лайт”, ТОВ “Подобовець”, ПП “Затишок”, готель “Шепіт Карпат”, ТОВ “Гранд-готель “Пилипець”, ТОВ “Магура”, ПП “Аратта” та інші. А приватний підприємець, відомий у краї знаток туристичної справи Володимир Петрище був одним з ініціаторів проведення вищеназваних пісенно-мистецьких фестин біля водоспаду Шипіт. Сьогодні ми вже впевнено можемо говорити, що вони стануть тут традиційними.
Оскільки на території Пилипецької сільської ради з 2000 року діють 13 суб’єктів підприємництва — юридичних осіб та 7 фізичних, якими введено в експлуатацію дев`ять КБВ, один з яких найдовший в Українських Карпатах — 1500 м, а також 30 торгових точок, у 2011 році від розвою туристичної індустрії в краї у бюджет надійшло 433779 грн., від оренди землі комерційного призначення — 92236, турзбору — 5585, викупу земельних ділянок — 318958 та прибуткового податку з громадян — 17000 грн.
Звісно, ці суми багато в чому посприяли успішному втіленню в життя ряду планових наміток із соціально-економічної підойми населених пунктів, підпорядкованих Пилипецькій сільській раді. Однак вони були б ще більшими, якби власники садиб “зеленого туризму” добросовісно сплачували податки за надані туристичному люду турпослуги упродовж року. В той час цивілізований розвиток туріндустрії в багатьох країнах забезпечується за об`єднання зусиль кожного і всієї громади. Тим паче, що на території вищеназваних сіл є ще чимало проблемних питань, вирішення яких у певній мірі залежатиме від вкладу кожного в загальну справу. Щонайперше це ремонт доріг у Подобівці та Розтоці, проведення низки благоустрійних робіт в окрестах водоспаду “Шипіт”, сільських садиб зеленого туризму, якщо місцеві жителі хочуть відчути приплив туристів у поточному році і мати зиск з розгорнутої туристичної справи. За цього аж ніяк не личить комусь бути стороннім спостерігачем розвою суспільно-значимих справ.
Воістину по-синівськи сільський голова дбає і про створення в Пилипці відповідної вимогам часу комунальної служби та пожежної команди. В цій справі сподівається на діяльну підтримку з боку керівництва району і області. Тим паче, що майбутнє цих сіл саме у розвої туристичної індустрії, яка набирає дедалі більших обертів за будь-якої пори року. Передумови для цього створюються практично з першого дня поточного року. За два місяці робочі намітки з наповнюваності дохідної частини бюджету Пилипецькою сільською радою виконано на 180 відсотків. У цьому, безумовно, є велика заслуга депутатського активу сільради, членів виконкому. В опорі на них і за їх діяльної підтримки Федір Васильович Кривка вбачає запоруку майбутніх успіхів у розвитку туристичного краю у підніжжі Боржавської полонини.