Є люди, які народжені саме для тої чи іншої професії.
А тому, закінчуючи загальноосвітню школу, й на мить не замислюються над тим, ким стати в майбутньому, де продовжити навчання…
Перед такою дилемою стають здебільшого діти, які бажають продовжити родинну династію. Можливо, саме через те й обрали професію культпрацівника сестри Ганна Шекета та Надія Бубич, батько яких Іван Дмитрович Шебак (на жаль, вже покійний) все своє життя присвятив культосвітній роботі. Сьогодні Надія Іванівна Бубич — директор центральної бібліотечної системи. Під її керівництвом трудяться жінки різні за віком, характером, уподобаннями. Але всіх їх об’єднує щире бажання духовно збагачувати своїх земляків, пропагувати серед них живе слово, зберігати і примножувати народні звичаї та обряди.
Ще сидячи за шкільною партою у початкових класах, Надія Бубич вже тоді вирішила для себе стати бібліотекарем. Так склалося, що перша спроба продовжити навчання в культосвітньому училищі виявилася невдалою. Однак це не зупинило дівчину. Навпаки, здобуваючи середню освіту в Майданській ЗОШ, мрії про фах бібліотечного працівника міцно вкоренилися в її свідомості. За Божої помочі та сприяння батька після закінчення середньої школи в 1989 році за направлення відділу культури Надія стала студенткою Рівненського державного інституту культури бібліотечного факультету.
Швидко проминули п’ять років стаціонарного навчання і в 1994 році молодий дипломований спеціаліст повертається на рідну Міжгірщину. Перший рік трудової діяльності розпочався в районному методичному центрі. Та відчувала дівчина, що не тут її покликання. І вже скоро влилася в колектив бібліотекарів центральної районної бібліотеки. Улюблена справа додавала сил, енергії, бажання працювати. Можливо, через те й згодилася стати директором ЦБС. Та згодом молодий фахівець зрозуміла, що не готова бути керівником галузі, яка на той час була в занепаді. Не вистачало життєвого досвіду, здібностей керівника. Давалися взнаки слабка матеріально-технічна база, фінансова криза. Бібліотекарі працювали на 0,25 ставки. І лише згодом, коли в державі змінилося відношення до працівників бібліотечної сфери, вже з певним досвідом роботи на цій стезі, Надія Іванівна Бубич повертається керівником центральної бібліотечної системи.
17 років загального трудового стажу в галузі культури, з яких 4 останніх — директор ЦБС, дають можливість покласти паралель між культурою минулого і сьогодення. Як зізнається Надія Іванівна, довелося працювати за різних керівників галузі. Та по-справжньому культура в районі ожила з приходом на посаду начальника відділу культури РДА Олександра Шемета.
— Звичайно, зміни, які ми пережили, не пройшли безболісно, — говорить Надія Іванівна. — Але ми розуміли, що дії відділу культури спрямовувалися на кінцевий результат. Сьогодні наша галузь фінансово міцно “стоїть на ногах”. Олександр Михайлович привніс у життя культури району живу іскру, яка спонукала нас до творчої праці. Завдяки його ініціативності, співпраці з керівниками району — головою РДА Василем Щуром та головою райради Іваном Яремою значний обсяг робіт зроблено в бібліотеках-філіях Міжгірщини. В минулому році закуплено літератури на 98 тис. грн., серед якої чимало програмової з усіх навчальних предметів для випускників загальноосвітніх шкіл та вчителів-предметників, а також понад 20 комп’ютерів з ліцензованою програмою. Дитяча районна бібліотека ім. В.С. Гренджі-Донського та бібліотека для дорослих підключені до Інтернет-мережі. Щороку зростає кількість різних найменувань передплатних періодичних видань. Впродовж останніх чотирьох років бібліотеки-філії району є учасниками обласного конкурсу “Краща сільська бібліотека”. І хочу відзначити, що небезуспішно. Є серед призерів і наші колеги. Торік у числі переможців була сільська читальня Негрівця (бібліотекар Надія Савинець). За призові місця переможців нагороджували грошовими преміями, книгами, оргтехнікою.
Згідно із планом роботи в районі регулярно проводяться дні завідуючих бібліотек. Незабаром такий захід пройде у Соймах на базі книгозбірні, де й будуть відзначені кращі філії і відповідно нагороджені комп’ютерами.
Як каже директор, працюють на читача, вболівають за престиж свого закладу бібліотекарі Світлана Тайстра (Лозянське), Людмила Буряк (Ізки), Людмила Тимчик (Келечин), Надія Бубич (Сойми), Тетяна Гряділь (В. Бистрий). Працівниці ЦРБ з методичними і практичними порадами йдуть до своїх сільських колег, у співпраці з районним будинком культури є активними учасниками художньої самодіяльності.