Міжгірські учні показували на сцені інопланетян (ФОТО)

39
0

12 квітня ми відзначали Всесвітній день авіації і космонавтики. В цьому році виповнилося півстоліття, як молодий лейтенант авіації Юрій Гагарін вперше сягнув просторів космосу. За 108 хвилин перебування у невідомості він став яскравою зіркою, яка сяє й сьогодні.

В Міжгірській спеціалізованій ЗОШ І-ІІІ ст. діє районне дитяче об’єднання “Сузір’я”, діяльність якого здебільшого спрямована на вивчення космосу (керівник — вчителька Світлана Живчин). Члени цього об’єднання є активними учасниками різних конкурсів, а на фоні обласного аерокосмічного об’єднання “Сузір’я” міжгірчани в числі кращих. З приводу відзначення ювілейної річниці — Дня космонавтики, в школі відбувся цікавий захід, організований заступником директора школи з виховної роботи Наталією Коваль, педагогом-організатором Марією Щербанюк та керівником об’єднання “Сузір’я” Світланою Живчин. У захоплюючому заході крім учнів та вчителів школи взяли участь і спеціаліст відділу освіти РДА В’ячеслав Фурдь, голова Закарпатського обласного дитячого аерокосмічного об’єднання “Сузір’я” Володимир Михайлець та активні його учасники Габріела та Штефан.

Свято розпочав директор школи Володимир Залезинський, який, привітавши усіх, згадав особистість Юрія Гагаріна і його подвиг у світових масштабах, представив гостей. Володимир Тимофійович запросив до слова гостя з обласного центру Володимира Михайлеця, який згадуючи події 50-річної давності, 12 квітня 1961 року назвав святом прозорим і незвичним. Будучи маленьким хлопчиком, він пам’ятає ту радість, яка охопила країну в той день. За якихось півтора години молодий, ще нікому не відомий лейтенант, Юрій Гагарін обігнув землю і вже яскравою зіркою повернувся назад. Та не довго судилося Юрію пожинати лаври зіркового життя, бо вже через 7 років у 34-річному віці за загадкових обставин він трагічно загинув. Літак, на якому пілот здійснював тренувальні польоти, не приземлився. Потім Володимир Михайлович повів мову про розвиток космонавтики на сучасному етапі. Економічне становище держави поки що гальмує цей процес. Але, як бачимо, глобальні проблеми усього світу свідчать протилежне — освоювати космос треба і робити це будуть нинішні школярі.

Надзвичайно захоплюючу картину знайомлення інопланетян із земними істотами відтворили на сцені учні школи.

…Звучить музика і на сцені у забавних костюмах танець інопланетян виконують Іванка Дурунда та Ельвіра Лемак. Інопланетяни обирають для експерименту планету Х, вони вивчають істот, які живуть на ній, знайомляться з побутом. Експерименти чужинців переплітаються із життям земним. Ведучі свята Богдана Маркович та Вікторія Гримут коментують відеоролик про підготовку до першого космічного польоту в Байконурі. Факти засвідчують, що із 20 космонавтів для подальшої роботи було відібрано 6 чоловік. Кращим серед них виявився Юрій Гагарін, який і став першим космонавтом Радянського Союзу. Через коментарі інопланетян, розповіді ведучих, підтверджені документальними фактами відеофільму, глядачі ще раз почули цікаві історії із життя Юрія Гагаріна. Ще навчаючись у школі, хлопець цікавився космосом, через праці Ціолковського відчув потяг до незвіданих космічних висот.

50 років минуло з того часу, коли перший космічний корабель під керуванням людини відірвався від земного причалу і залишив вічний слід у зоряних просторах. Кожен яскравий факт із життя Юрія Гагаріна, космічного простору загалом доповнювався музичними номерами. Пісні виконували Стас Гавран, Марина Брошняк, Аліна Пуйо. А загін юних космонавтів (учні 5-х класів) підготували літературно-музичну композицію про космос.

Ведучі представили глядачам не менш цікаві сторінки і із життя українського космонавта Леоніда Каденюка, який і сьогодні є щирим другом дітей. Щороку він зустрічається з юними космонавтами Українського аерокосмічного об’єднання “Сузір’я”. Серед учнів спеціалізованої загальноосвітньої школи є чимало сузірчан, які приймали участь у Всеукраїнських фестивалях “Сузір’я”-“Артек” та “Сузір’я”-“Ласпі”. Як підтвердження сказаному, в цей момент демонструвався відеоролик, де учень школи Михайло Теслевич, перебуваючи в Артеку, давав інтерв’ю журналістам.

Свято завершилося піснею “Сузір’я”, яку, стоячи, під оплески виконували всі присутні.

Завершальним етапом відзначення Всесвітнього дня авіації і космонавтики було запускання на подвір’ї навчального закладу літаючих моделей учасниками гуртка авіамоделістів, що діє при РБДТ (кер. Віталій Дорошенко).

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також