Міжгірський пасічник: Мед не можна нагрівати більше 60 градусів

14
0

Бджоли - це найорганізованіші комахи. Найчастіше вони спільно здійснюють пошук їжі, води, а інколи і житла. Кожна бджола виконує роботу, яка з її віком змінюється.

Ці трудівниці виготовляють такі продукти, як мед, прополіс, віск, маточне молоко, пилок тощо. Я зацікавилася цим цілющим нектаром і звернулася за допомогу до Кіса Михайла Івановича, пасічника із села Пилипець.

— Михайле Івановичу, як давно ви почали займатися “солодкою” справою і чому?

- Приблизно 10 років. А спонукали до цього не тільки інтерес, а й бажання зайнятися ділом, котре приносило б не тільки матеріальну вигоду, а й задоволення. До того ж саме тоді я втратив основне місце роботи — розпався місцевий колгосп, де я працював завідуючим ремонтної майстерні.

- Відомо, що робота із бджолами є важкою і втомлюючою. Як ви доглядаєте за ними?

- І справді, це дуже копітка робота. Навесні практично постійно потрібно знаходитися на пасіці. Підпоювати бджіл треба теплою підсолодженою водою. А робиться це так. Біля вулика ставиться накладна дощечка, на якій зігзагом вирізані так звані ярочки, у яких постійно повинна бути така вода, але небагато. Взимку догляду за ними менше. Раз на два тижні бджіл потрібно слухати. І як тільки вони відчують сонечко, а найчастіше це відбувається в лютому, вони починають відкладати яйця. Коли температура повітря близько 130 тепла, можна відкривати вулик та очищати його.

- Щодо меду, то який вид у нашій місцевості зустрічається найчастіше і, що впливає на його якість?

- Здебільшого, це мед із різнотрав’я. Які квіти цвітуть поблизу, таким він і буде. А на його якість впливає насамперед погода, а також робота пасічника. Найкращим він буде тоді, коли тепла весна і немає морозів.

- Коли найкраще збирати мед?

- У кінці червня. Його відкачують тоді, коли сота на 3/4 уже запечатана. Саме в такому стані, коли температура в гнізді сягає й 40 градусів, він дозріває.

- Ніхто не сумнівається в тому, що мед має цілющі властивості, а які саме?

- Без іронії можна сказати, що мед є панацеєю від усього злого. Його можна вживати і при простудних захворюваннях, і тоді, коли турбують ревматичні солі. Масаж з медом не тільки вилікує, а й подарує незабутні відчуття. Є одне “але”… Мед не можна нагрівати більше 60 градусів, бо тоді він втрачає свої лікувальні властивості, і властивості, власне самого продукту. Бджолярі ніколи не розігрівають його, а їдять густим, але якщо все ж таки ця процедура є необхідною, то найкраще її робити на водяній бані.

- Дякую за цікаву розмову і бажаю вам ще більших ужинків цілющого солодкого нектару.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також