
За вікном кабінету директора Міжгірського професійного ліцею Василя Юрійовича Маринця усіма фарбами буяє щедра вереснева осінь. Щедра на сонце і за звістками ґаздів з усіх куточків Міжгірщини — на врожай “другого хліба” горян.
Господар гостинно знайомить з красотами кабінету, в якому одразу кидаються у вічі принади євроремонту. До речі, ремонтні роботи в навчальному закладі видно повсюдно. Це ще одне підтвердження того, що тут з усією серйозністю готувались до нового навчального року, ювілейного, позаяк йому в поточному році виповнюється 45 років з дня заснування в краї кузні молодих робітничих кадрів.
За цей час із його стін вийшли десятки учнів-ліцеїстів, які обіймали високі посади у владних структурах району, очолювали важливі галузі народного комплексу району і продовжують й надалі успішно трудитись на благо горян. Є серед них чимало й таких, що назавжди пов’язали себе з розвитком туризму й рекреації в краї — найпріоритетнішим напрямком соціально-економічного розвою смерекового краю.
Досить сказати, що 62 відсотки випускників минулого навчального року працевлаштовано, ще 12 ліцеїстів стали студентами вишів на теренах Срібної землі і незалежної України. Таким результатом може похвалитись не кожен загальноосвітній і професійно-технічний заклади як району, так і області. Тож не дивно, що Міжгірський профліцей вже який рік входить до п’ятірки кращих в області.
Профліцей готує спеціалістів за 12 ліцензійованими професіями, є навчальним закладом ІІ ступеня атестації. Тому його по праву можна назвати трампліном для здобуття вищої освіти за спеціальностями вкрай потрібних у будівельній, ряду промислових, лісовій та туристичній галузях незалежної України. Нині, до прикладу, ліцеїстами стали 210 юнаків і дівчат — випускників ЗОШ І-ІІ ступенів. Вони здобуватимуть тут середню освіту і фахові знання з 8 робітничих професій. З рядом підприємницьких структур різної форми власності вже складено угоди про їх працевлаштування в майбутньому. А тому вже який рік поспіль тут діє жорсткий конкурсний відбір ліцеїстів, про яких опісля лине добра слава не лише як знаних фахівців, а й активістів суспільно-громадського життя трудових колективів, багатьох вишів.
Це, щонайперше, відзначив у своїх виступах на урочистій лінійці з нагоди першовересневих урочистостей, Дня знань та ювілейного 45-го навчального року ректор МАЛіЖ, письменник, журналіст Василь Тарчинець, який вручив подяки багатьом педпрацівникам ліцею за вагомий вклад у організацію і проведення традиційного пісенно-мистецького фестивалю “Рекітське сузір’я у Міжгір’ї”. А також — Василь Маринець, який 27 років очолює один із найстаріших закладів Міжгірщини. Це за його старань, неймовірних зусиль колишнє ПТУ-12 отримало статус ліцею. Педагог з великої літери, автор двох підручників німецької мови професійного спрямування для ліцеїстів, студентів, робітничої молоді, включених Міністерством освіти і науки України до випуску в наступному році, всіляко дбає про впровадження в навчально-виховний процес новітніх педагогічних технологій, з приводу чого має чотири наукові праці. Крім цього, педколективом профліцею його кандидатуру висунуто на присвоєння звання “Заслужений працівник України”.
Вступним словом урочисту лінійку відкрив заступник директора ліцею Володимир Рущак.
Після Гімну України сурми трембіти у виконанні майстра виробничого навчання Василя Фурдя сповістили учасників ювілейної лінійки про початок святкових урочистостей. Відтак найщиріші привітання присутнім висловили у своїх виступах кл. керівник групи №1 Оксана Чикальська, майстер виробничого навчання Микола Дунаєв, від імені батьківського загалу ліцеїстів — Наталія Томинець, від першокурсників — ліцеїстка групи №11 Мар’яна Руснак, торжественно її продовжує благословенням щасливої дороги в Країну знань, зиченням творчих здобутків на житейській стезі о. Федір Славець з Міжгір’я.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Володимир Рущак зачитав наказ керівника ліцею про відзначення великої групи педагогів та учнів ліцею грамотами та іншими трудовими відзнаками за успіхи в навчанні і вихованні ліцеїстів, творчі здобутки майбутньої робітничої зміни. А ректор МАЛіЖ Василь Тарчинець кращим із кращих вручив поетичні збірки і прозові твори відомих митців Закарпаття і Львівщини. Це їх відзнака за активну участь і здобуття призових місць у минулорічному фестивалі “Рекітське сузір’я у Міжгір’ї”.
Він же зачитав постанову вченої ради МАЛіЖ про присвоєння звання почесного професора Малої академії літератури і журналістики директору ліцею В. Ю. Маринцю.