Міжнародні волонтери допомагають верховинцям

6
0

“Шошанаїму” припав до серця піднебесний край … І не тільки. Голландський благодійний фонд під цією назвою по-справжньому пропагує гуманістичні ідеали, повсюдно підкріплюючи їх добрими справами. Ще, мабуть, не всюди висохла фарба в приміщеннях соціально-культурного центру в с. Свобода, капремонт якого проводили волонтери вищеназваного фонду і місцеві майстри, а тут знову розгорнули будівництво житла для бідних.

І не де інде, а на присілку Буковинка, який підпорядковується Син. Полянській сільській раді, на висоті 1200 м над рівнем моря. На відстані більше 3 км від центру Синевирської Поляни — найвисокогірного населеного пункту на теренах Срібної землі, а, може, й неньки-України.

Додайте до цього й те, що голландські друзі із фонду “Шошанаїм”, що в перекладі з єврейської означає “Лілія”, упродовж останніх двох років уже 4 рази доставляли гуманітарні вантажі: продуктонабори, одяг, побутові речі тощо. Серед тих, хто отримав такі за цьогорічного привозу, були й інвалід праці, його сестра — одинока, багатодітна матір, відповідно Юрій Іванович Скира та Ксенія Іванівна Микулін. Одинокі пенсіонери зараз проживають під одним дахом у старенькій розвалюсі-хатині, яку житлом не можна назвати і ростять, виховують шестеро дітей.

Сільський голова Синевирської Поляни Юрій Горват та секретар виконкому сільради Марія Красняник тільки добрим словом описують нелегкі будні цієї родини. Тож за останнього приїзду в піднебесну глибинку очільника представництва голландського благодійного фонду “Шошанаїм” на Мукачівщині у с. Серни Шандора Ковача, вони одразу повели із ним розмову про важке існування цієї сім’ї.

Побувавши на нехитрому обійсті вищеназваних пенсіонерів, Шандор Ковач одразу погодився допомогти бідним мешканцям Буковинки. Тож не дивно, що того ж дня за розмови Юрія Горвата, Шандора Ковача з директором НПП “Синевир” Іваном Дербаком було обговорено всі нюанси зведення житла для цієї сім’ї (див. на фото Юрія Горвата). Дирекція нацпарку виділила деревину, Юрій Горват, крім доставки інших будматеріалів, здійснює контроль за ходом зведення житла (розміром 11х7 м), а Шандор Ковач, звісно, опікується фінансуванням будробіт на цьому архіважливому об’єкті для Юрія Скрири, Ксенії Микулін та їх шести вихованців.

Сьогодні місцевими майстрами будівельної справи С. Яцьком, батьком і сином Василями Біклянами, Ю. Тюхом та І. Рошком вже виконано роботи з урахуванням цін на будматеріали на суму більше 50 тис. грн. Для Юрія Горвата особливо проблемним є питання доставки на цю висоту будматеріалів. Зате в душі радіє, коли бачить сльози надії на достойне житло в очах дітей та Юрія і Ксенії Скирів. Бо ж незабаром здійсниться їх мрія — хоч на схилі літ пожити з дітьми у добротному домі.

Ходом зведення житла для них задоволений і щирий цінитель дивовижної краси навколишніх овидів та ізумрудного водного дзеркала Синевирського озера Шандор Ковач. Сюди щоразу запрошує й засновників благодійного фонду “Шошанаїм” з Голландії. Їм теж до вподоби краса окрестів Синевирської Поляни і через Шандора Ковача вони щиро запевняють надати допомогу керівництву села в його розбудові. Особливо посильну допомогу бідним, малозабезпеченим сім’ям і підростаючій малечі Синевирської Поляни.

Не обмину сказати, що сьогодні тут по-справжньому опікуються розвоєм благодійництва не тільки члени фонду “Шошанаїм”, а й донецькі друзі, які займаються розвитком туристичної справи у підніжжі Синевирського озера. Власники мотелю “Арніка” через виконавчого директора Василя Попадинця беруть активну участь у проведенні благодійних акцій на території населених пунктів, підпорядкованих Син. Полянській сільраді.

Отакими є широкі крила благодійницької справи справжніх друзів керівництва села. Все це результат, щонайперше, синівської турботи Юрія Горвата про забезпечення достойного життя горян, сталого соціально-економічного розвитку піднебесної глибинки. По-друге, вміння керівництва місцевої ради налагоджувати обопільно вигідні зв’язки з діловими людьми як на теренах області, так і неньки-України, а також зацікавити їх участь у розв’язанні ряду проблемних питань соціально-економічної підойми гірської глибинки. Саме за таких обставин зав’язалось знайомство Юрія Горвата з Шандором Ковачем в одному з офісів Мукачева.

По-третє, за розв’язання будь-яких питань розвитку села і підвищення добробуту горян, Юрій Горват і Марія Красняник керуються єдиним принципом: “Тут, високо в горах, люди теж мають жити по-людськи. Вони того варті!”.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також