Мукачево святкує 69-річницю визволення від німецько-фашистських загарбників (ФОТО)

31
18

Сьогодні, 25 жовтня, на центральні площі міста Мукачева пройшли святкові урочистості з нагоди 69-річниці визволення міста та Закарпаття загалом від німецьких окупантів. В черговий раз, мукачівці показали, що пам'ятають свою історію та пишаються її героями-визволителями.

Як вже повідомляло Мукачево.net, рівно 69 років тому, а саме 26 жовтня 1944 року, радянська армія остаточно звільнила місто Мукачево, а вже через два дні - 28 жовтня - всю іншу теритрію Закарпаття. Визволення Закарпаття мало й іншу, геополітичну мету - об'єднання всіх етнічних українських земель у складі однієї держави, яка пізніше стала Незалежною Україною. 

Тому, останні дні жовтня, традиційно відзначають на загальноміському рівні вже не перше десятиліття. 

Тепла осіння погода сприяла проведенню ранкового мітингу-реквієм, з урочистим покладанням квітів до обеліску Невідомому солдату, який знаходиться у самому центрі Мукачева. До урочистостів були залучені представники міської влади,силових структур, освітніх закладів, політичних партій та організацій, підприємці, журналісти, школярі. Дійство супроводжувалось виконанням військових маршів духового оркестру Збройних Сил України.

Все робилось задля того, аби кожен з ветеранів відчув себе потрібним суспільству, а майбутні покоління навчились поважати подвиг тих, хто повернув нам мирне небо над головою. 

Святкові урочистості, як і планувалось, продовжились в приміщенні Закарпатського обласного російського драмтеатру, де з вітальними словами до присутніх гостей звернувся й міський голова Мукачева Золтан Ленд'єл. Опісля, від імені керівництва міста та громади, ветерани отримали почесні грамоти та символічні подарунки з рук мера міста. 

Святкова програма продовжилась музичним концертом, де ветеранів вітатимуть піснею та танцями художніх колективів. Вже після концерту, ветерани зможуть поспілкуватись у неформальній обстановці, згадати події тих літ, коли вони кували історію. 

Мукачево.net

Коментарі

І
Іван

Так ви називайте все свойими словами, як тот возєднання пройшло, ко в тому приймав участіє і прияких умовах... Іщи ся обстало пару очевидців живих не лем мижи ветеранами. Ош як нагнали з верховини людий голосовати, а пів Перемоги боли офіцери. І то не забудьте повісти ош як од людий зимлю умчену забрали, а квартири у городі. Про се кажи. А як священників поссилали. Од чого нас визволи, што нам дали. Та у Россії на переферії люди намного хуже жили. Айно, як боло лишити таку стратегічну точку у центрі Європи. А самоє главноє шо через тілько років, мацкалі які прийшли і живуть на нашій землі так і не стали уважати закарпатців, хотя як і усюди у світі. А сись памятник, се їх символ у чужій землі - обись те знали, ко вас визволяв, хотя нико з них не погиб у боях за Мукачево, бо таких тут не боло...

ДН
дорогому нацисту-сволотовцу

Стратегия послевоенного времени обязует победившую сторону(СССР),деслацировать свои войска там где возможны новые формирования врага и неспособность местного населения защитить себя от них... Что касается " окупантов-маскалей" то поговори со старшими людьми..При СССР все руководящие должности занимали верховинцы... тот "режим" простые закарпатцы вспоминают с уважением..

A
Anders

Я знаю, що у коментарях заводиться багато тролів, але: а) замість одного режиму прийшов у 45-му інший; б) нехай мене вибачать угорці, але угорців я з натяжкою можу назвати мадярами зараз. адже теперішні угорці є нащадками асимільованих сло'ян, а угорської крові тут залишилось мало. Ну от порівняйте мадяра з його мовним родичем - хантом?

О
Ох!

Ось і найшовся ужгородський *історик*-знавець нашого краю.

У
Ужгород

А, може, все-таки від угорсько-фашистських? :) Гітлера тут не було, а був Міклош Горті

ДМ
Дорогий Москалику

Не нєрвнічай,І не суди по собі,якщо ти СУКА,то це не означає,що всі суки.Це по-перше,а по-друге візьми справжню історію Закарпаття і почитай декілька раз.А по-третє,Родіна за тобою плаче.Не будь такий сердитий,будь чемний.

А
антону

шо верли тя из стройки с Питера? казавим ти..не кради цемент по жебам..добре шо не вбили то ти маскали..

ДН
до нацистиков

выгребал бы сука ..куда бы ты делся..нация такая у тебя всю историю свою под кем-то горбатили...и выгребали..гавно..

ДН
до нацистиков

выгребал бы сука ..куда бы ты делся..нация такая у тебя всю историю свою под кем-то горбатили...

А
Антон

Мацкалі - то дуже нагла нація! Азія! Захватчики...

ДМ
До москалика

Може я б і вигребав,але такі,як ти і з*їдав би те.

ОК
останнему комментатору

выгребал бы ты сейчас говно за какой-нибудь старенькой фрау или на немецкой свиноферме пахал, если не те вызволители..... А те кого вы называете окупантами давно уже все дома..вы им дачи сейчас строите, что бы с голоду не подохнуть..Рулят давно ушитки свои ...шкуру с вас последнюю дерут....

ДІ
До Ігора та Мурфія

З 1918 по 1939 рік на Закарпатті кого можно називати окупантами?Я вже не говорю про дату 1945.А до відповідача до Івана,є така-собі приказка визволителів*Здесь хорошо жить,но уж много местных*.

МИ
Милициште Ивану

ти маешь на увази тих верховинцев шо були у влади ще при союзе и теперька ушитки колхозники рулять в Закарпатье? яки вони окупанты? вони свои , Иване...

МИ
Міліцішта Иван

Визволителі - це ті, що визволили і пішли на свою родіну, а ті што лишилися називаються окупанти.

І
іштван

Щось не дуже видно оби много людей прийщло святкувати, лем ті котрі мусили.

M
McMurphy

Про мадярських загарбників аж ніяк не треба забувати, не мош усьо списувати на німців.

І
Ігор

При всій повазі до невідомога автора, но то черговий набір букв ! 1. "Визволення від німецько-фашистських військ ..." В Німеччині на той час панував націонал-соціалізм (скорочено, нацизм), а фашисти були в Італії ! Закарпаття з 1939 року було окуповано угорцями, але визволення саме від німців. То вже пишіть від німецько-італійських-угорських фашистів-нацистів. 2. "...об'єднання всіх етнічних українських земель..." Ой, щось я глибоко сумніваюся, що Радянська влада прагнула обєднати українські етнічне землі. Ця територія, союзниками визнавалася за Чехословаччиною, хоч її швиденько совєтизували. 3. "...кожен з ветеранів відчув себе потрібним суспільству..." Це звісно класно. Згадаєм раз на рік, то й до наступної дати. 4. "Мукачево святкує..." Впевнений такі дати треба памятати, відзначати, але точно не святкувати !

Читайте також