Мукачівська міськрада закликає облраду терміново вирішити питання ПТУ

14
14

Відповідний лист керівництво міста сьогодні надіслало голові ОДА та облради.

«Законом України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” видатки на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах, передбачено здійснювати за рахунок бюджетів міст обласного значення, що є суттєвим додатковим навантаженням на міський бюджет Мукачева, пише Мукачівська міськрада.

Одночасно, це призводить до порушення положень ст. 142 Конституції України, відповідно до якої, витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою.

З огляду на те, що в трьох професійно-технічних училищах міста Мукачева навчається 75% дітей, із різних районів та міст області, і тільки 25% студентів — це діти з м. Мукачева, просимо:

- терміново ініціювати скликання позачергової сесії Закарпатської обласної ради з метою врегулювання питання фінансування професійно-технічних училищ з прийняттям відповідних рішень;

- терміново звернутись до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України щодо фінансування закладів професійної технічної освіти за рахунок державного бюджету;

- терміново звернутись до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України щодо необхідності створення компетентної комісії у частині вивчення питань передачі майна професійно-технічних училищ у комунальну власність та оптимізації, реструктуризації, реорганізації вказаних закладів з метою визначення реальних видатків на їх утримання у 2017 році», - йдеться у листі.

Нагадаємо, що Мукачево, як і кілька сотень інших міст країни прийняло звернення до центральних органів влади та ОДА і облради, в якому вимагають передбачити фінансування закладів професійно-технічної освіти за рахунок субвенції. Так досі фінансували галузь. Натомість в ОДА на звернення міськради відповіли, що готові зупинити дію рішення про міський бюджет.

«Обласна державна адміністрація здійснює контроль за відповідністю бюджетному законодавству показників затверджених міських бюджетів, і у разі виявлення порушень буде вимушена застосувати відповідні заходи впливу, передбачені Бюджетним кодексом України, зокрема зупинення дії рішення про бюджет», - йдеться у листі голови ОДА Геннадія Москаля.

Перший заступник Мукачівського міського голови Ростислав Федів констатує: місто готове фінансувати галузь, але лише через механізм дотацій, як це і було до цього часу.

«Зупинити рішення міської ради про бюджет міста на 2016 рік можливо лише через судові інстанції. Але хочу наголосити на іншому аспекті - в обласному бюджеті є кошти на утримання системи профтехосвіти. І саме область може вирішити питання фінансування. В деяких областях обласна влада вже взяла на себе фінансування галузі. В Мукачеві на утримання ПТУ треба майже 50 млн. гривень, а це майже чверть власних доходів. Саме на обласному та державному рівні необхідно вирішувати цю проблему. І ми просимо терміново її вирішити», - зазначає Ростислав Федів.

Коментарі

Д8
До 89

Питання не лише про професійне навчання, але і про те, що в країні багато дітей, які не можуть вчитися в інститутах. А для деяких 400 грн. стипендії - це підтримка для сімейного бюдженту! Ми в ПТУ вирішуємо також питання "дітей вулиць", які за три роки навчання мають можливість адаптуватися до соціуму і здобути професію. А хто буде ними займатися, коли не буде профтех освіти???

8
89

современный профессионал должен иметь «широкий кругозор» (именно это позволит ему работать инновационно), а разные тонкости осваивать непосредственно на производстве. пту разогнать... но имущество передать городу а то директора разворуют живу возле училища вижу как директор в 7 часов вечера едет на работу спрашивается зачем???

Д3
до 345!

піддержую вас. правильно написали. не всі діти можуть написати зНО. а що робити слабшим по знанням, але які трібніші у роботі, знають що таке важка праця. А де навчати зварювальників, токарів, фрезерувальників, слюсарів, водіїв, тих які вміють робити на станках.Та не буде вічна стагнація та кризис.Он у Мукачеві працюють мебельний, лижна фабрика, завод Кірова, точприлад.ПТУ має навчати робочі професії на станках з програмним забезпечення.ІТ технології в ПТУ впроваджуюють давно, там де держава дбає про середню спеціальну освіту.Вона повинна розвиватися і удосконалюватися.

С
слепой

у пту більші взятки ніж в університетах бо там навчаються слабі та дурні діти а майстри та викладачі деруть з них хто доляри та євро а хто шовдарі. в вищих закладах діти розумніші де можуть там вчаться а де ні то платять так пту закривати бо за дебилів платити держава не повинна за станком працють і після 11 класу 2 місяці ученик і робить монотонну роботу без всяких 4 років навчання дурних там професія не потрібна

Д5
до 5677

Студенти тоже вештаються по паркам так як і ПТУшники і 10-11 класники,це не повод закривати ПТУ. ПТУ дає професію.Школи тоді закривайте. Раз 3(три) ПТУ то много, а 15 шкіл для Мукачево не за багато????А на щот роботи то ПТУшник скорше на зароботки піде і роботу найде чим 11класник.

М
Майстер

До 6789! Кого нема в училищі? Не треба говорити про те, чого не знаєте! Прийдіть і подивіться!

С
Степан

В ПТУ не даються актуальні знання які можуть знадобитися в сучасному світі. Таке навчання нікому не потрібне. А ті викладачі знімають останні штани з батьків й без того жебраків, бо хто має бабки дітей в ПТУ не віддасть.

5
5677

після закінчення пту куда дівається молодь де робочі місця де працевлаштування дітей у парках вештаються без роботи навіщо витрачати кошти держави на 1 птушника 72000 грн у рік коли робочих місць нема....

3
345

КУДА ПІДУТЬ ДІТИ ЯКІ НЕ НАПИСАЛИ ЗНО І НЕ ПОСТУПИЛИ В ІНСТИТУТ???. Закриють училища ,молодь без професії буде бомжувати, наркоманити і грабувати.ПТУ це остання ниточка для тих хто не взмозі поступити у ВНЗ і здобути професію. Школа професію не дає.

ДБ
до бес

сядуть усі... коли без нагляду лишаться тисячі дітей, які були не на вулиці і не в під'їздах накроманили, а сиділи на парах та здобували знання та ще й стипендію отримували

Д6
до 6789

ага а то що всі відпрацювали для економії газу по суботам з вересня по грудень 2015 р. за січень місяць 2016 року то не бачили?Лиш то бачите що нема викладачів?? Ви своїх лоботрясів до нас віддали а ми за 1300 грн. маємо їх навчати?? То ми дармоїди!!!

М
майстер

профтехучилища потрібні! де будуть вчити хочаб азам робочих професій, молодь виїжджає в пошуках роботи, а коли у нас будуть відновлені виробництва, все перетворили у торговицю. менше непотрібних дипломів про вищу освіту штампувати, якості нул.а пту потрібні, щоб менше вешталиася молодь, щоб до порядку та роботи привчали.

Б
бес

отже це службові підроблення, а саме внесення до Табелів обліку використання робочого часу неправдивих відомостей, які є підставою для нарахування заробітної плати. А ЦЕ РОЗТРАТА БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ ЧУСТВУЮ ХТОСЬ СЯДЕ...

6
6789

Нехай мукачівська влада проконролює дотримання режиму робочого часу в училищах міста. Тоді одразу стане зрозумілим, що оптимізацію треба провести на 80 %. Адже після 13 години в училищах немає ні дітей ні викладачів та майстрів.МІСТУ НЕ ПОТРІБНІ ДАРМОЇДИ!!!!! ЗА ПОДАТКИ МІСТЯН НІЧОГО УТРИМУВАТИ ДАРМОЇДІВ

Читайте також