Закладів, де можна придбати ліки, в Мукачеві не завжди було вдосталь. Якихось два з половиною століття тому в місті функціонувала тільки одна аптека.
Історія аптек нашого міста бере свій початок у 1758 році. Тоді першу з них відкрив приїжджий угорець Давид Гемша. Єдиною ця аптека залишалась аж до 1811 року. Тобто цілих 53 роки місто мало один заклад де можна придбати ліки. Де саме знаходилась найстаровинніша аптека міста зараз достеменно невідомо. За деякими даними вона знаходилась біля мосту через річку з центрального боку міста.
Після 1811 року аптеці Гемші потрохи почали складати конкуренцію.
До речі, майже всі аптеки називали прізвищами їх власників, а право на продаж ліків і відкриття аптеки можна було купити.
Другим хто відкрив в місті над Латорицею аптечний пункт став Янош Лапоші. Пізніше в місті нараховувалось вже 5 аптек. Найвідоміші з них це: аптека Рапапорта, аптека Ференці, аптека Келеті і навіть аптека Людвіка Шандора Лаєша. Переважно всі вони розташовувались у центрі міста. Проте одна - аптека сім’ї Ахац знаходилась у Росвигові. Недалеко від мосту (зараз вулиця Ужгородська). Фото закладу, нажаль, не збереглося, проте збереглися деякі виписки на яких зазначено – «Аптека Ахаца, Мукачево - Росвигово». Ці зображення нам вдалось знайти в книжці О.Волошина про Мукачево.
Найбільше фото збереглось з аптекою Товта, що розміщувалась на розі вулиці Ілони Зріні біля Єврейської гімназії.
Тогочасні аптеки були дуже точними. Часто для зважування трав чи препаратів використовували терези, які так і називалися – «аптечні» через їхню відкаліброваність. Високі дерев’яні шафи із сотнями маленьких шухляд приховували в собі секрети ліків від усіх хвороб. А темні скляні баночки з мікстурами можливо ще й досі збереглись вдома у старожилів Мукачева.
Радимо також переглянути інші публікації з серії історичні кадри Закарпаття, зокрема сімейні фотопортрети, про зйомки фільму Жайворонок у Мукачеві, закарпатців у журналі LIFE та інше.