Мукачівці святкують Успіння Пресвятої Богородиці (ФОТО)

28
3

Щороку, 28 серпня, українські православні та греко-католики святкують велике християнське свято - Успіння Пресвятої Богородиці.

Для мукачівців це не лише велике церковне свято, але й престольне свято міста над Латорицею. У народі кажуть - "праздник". 

Мукачівські храми сьогодні переповнені вірниками. Опісля, друзі та гості зберуться традиційно за святковим столом. 

Довідково: свято Успіння Пресвятої Богородиці належить до переліку дванадцяти найбільших свят церковного року. Відзначається 15 серпня за старим стилем, 28 серпня – за новим (Католицька та більшість православних церков світу святкують Успіння 15 серпня). Передував святу Успенський піст, який розпочався 14 серпня і тривав два тижні.

З апокрифів відомо, що за три дні до смерті Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про близький перехід її до вічності.

Згідно з церковним переданням, в цей день апостоли полишили місця своєї проповіді та дивним чином зібрались в Єрусалимі, щоб попрощатись з Пресвятою Богородицею та здійснити погребіння її пречистого тіла. Перебуваючи навколо її ложа, вони були засліплені яскравим світлом, в якому явився сам Христос в оточенні ангелів та архангелів. У цей момент чиста душа Діви Марії без страждання, ніби уві сні, відійшла до Господа. Іконографічна традиція свята розповідає, що Богородиця віддала свою чисту душу в руки свого Сина і Господа Ісуса Христа, а в цей час з небес лунали звуки ангельських хорів.

Тіло Пречистої Богородиці апостоли перенесли в Гефсиманію, де була гробниця її батьків та чоловіка. У дорозі до гробу процесію апостолів супроводжувала чудесна світла хмара та сонм ангелів.

Церковний переказ розповідає, що апостол Фома, який прибув із запізненням, засмутився, що не зміг бути біля Богородиці в останні хвилини її земного життя. Щоб він міг попрощатись з її тілом, апостоли відкотили надгробний камінь. Але на подив усіх всередині були тільки ризи Діви Марії. Її тіло, як і душа, було взяте Господом на Небо.

Вирізняється це свято з-поміж інших і в літургійному плані. Саме в цей день в храмах відправляється Єрусалимська утреня – богослужіння, яке здійснюється тільки двічі на рік: в страсну п’ятницю і на Успіння (за матеріалами УНІАН).

Mukachevo.net

Коментарі

ДО
До Олега

Шановний Олег,так як ви називаєте у Вашому коментарі вірян які прийшли та приіхали на свято до Пресвятоі Богородиці і свідчить, що бикота є саме ви.

О
Олег

Свято все розумію... але культура наших людей... Понаїала бикота з усіх сіл, особливо в монастир, від самого мосту все позапарковували, усі тротуари... звичайним людям пройти дуже важко, в більшості місць взагалі по дорозі треба йти. А к бути мамам з колясками? Теж по дорозі з-поміж машин? Причому місцеві здебільшого викликають таксі або йдуть пішки в монастир, то лиш бикота сільська понапаркувала... "європейці" хулі.

ГВ
ГАНЬБА ВОРАМ ПРИ ВЛАДІ

А МЕРЗОТНИЙ ІНДЕКСАЦІЙНИЙ ВОР сєня Яйценюк з Парашенком БЕЗСОРОМНО ВОРУЄ(собі на вінки) І СУДУ БОЖОГО НЕ БОЇТЬСЯ думаючи що зловив за Бороду! Бог все бачить і знає! З більшого більше спитається!Гроби кишень не мають! ЯК ВЕРБЛЮДУ НЕ ПРОЛІЗТИ ЧЕРЕЗ ІГОЛЬНЕ ВУШКО,так багачу(і вору при владі)НЕ ПОПАСТИ В ЦАРСТВО НЕБЕСНЕ!!!!!!

Читайте також