Мукачівці все більше потрапляють "на гачок" до шахраїв

5
0

Сьогодні, коли мобільний зв`язок та Інтернет стали невід`ємною складовою життя кожного, зловмисники все частіше вдаються до використання цих ресурсів для протиправного заволодіння чужим майном.

Так, на сьогоднішній час половина шахрайств вчиняється саме за допомогою мобільних телефонів, електронних рахунків (карток) та Інтернет–мережі.

Випадки, коли невідомі телефонують на мобільний телефон і, вигадуючи будь-які історії, просять перерахувати гроші на рахунок, стали вже класичними. Проте все рівно, довірливі мукачівці страждають від аферистів. Так, більше 10 тисяч гривень невідомий виманив від жінки під  приводом переводу грошей з однією картки на іншу.

Ще одне кримінальне провадження, яке розслідується слідчими Мукачівського міськвідділу, відкрите за фактом шахрайства щодо мешканця міста, який перерахував 26500 гривень як передплату за товар, який так і не отримав.

Довірлива мешканка одного з сіл Мукачівського району  звернулась за допомогою до правоохоронців повернути свої гроші, які вона перерахувала як передоплату за автомобіль. Більше 8 тисяч гривень жінка у банківському відділенні міста  переказала невідомому, котрий обіцяв привезти автомобіль з Франції. Проте ні грошей, ні автомобіля жінка так і не отримала.

Ускладнює розслідування подібних справ той факт, що зловмисники перебувають на відстані: в іншому місті,  області чи навіть країні. Видуривши гроші, вони міняють мобільні телефони, рахунки та навіть ІР-адреси.

При перерахуванні коштів через Інтернет або термінали, наданні особистих даних стороннім особам потрібно бути особливо обачним. Адже, втративши пильність, можна легко постраждати від шахрайських дій зловмисників, пише Наталія Машіко, Мукачівський МВ УМВС.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також