Просвітницьку лекцію волонтери провели в Палаці культури Мукачева. На заході говорили, які дрони застосовують на війні та в чому їхня відмінність.
Волонтери кажуть, такі заходи є важливими, оскільки часто люди відкривають збір, не запитавши при цьому у військових, що саме їм потрібно для роботи: купують дрон, відправляють бійцям, а потім з'ясовується, що він не підходить для тієї ділянки фронту.
"Спочатку збирають гроші, а потім думають, що з ними робити. Треба навпаки - запитати, що треба. Придбати, потестити і тільки тоді відправити. А буває ж, що збори коштів розтягуються і на місяць, два, три. А потім ще треба час, щоб воно приїхало. А потім виходить, що це все уже або запізно, або й зовсім не те, що треба" - розповідає волонтер Максим Адаменко.
Практичну лекцію для мукачівців провели Віктор Віктор та Петро Керечанин - це двоє друзів, які ініціювали благодійний проект зі збору дронів-камікадзе для фронту. Чоловіки розповіли про особливості кожного виду безпілотника, з чого вони складаються, як їх збирають і як ними керують.
"Часто люди купляють не якісні деталі або аналоги. Збирають з цього дрон, а він просто не літає. Треба розуміти - це війна, де дрон - розхідний матеріал. Їх військовим постійно не вистачає. Люди повинні долучатися до допомоги. Але якщо вже беруться за цю справу - відправляти якісні дрони" - каже волонтер Петро Керечанин.
Волонтери кажуть, це перша війна, коли настільки інтенсивно використовуються безпілотні технології. Головна можливість дронів — отримувати інформацію у безпечному вигляді, коли ворог може знаходитися за кілометри від точки зльоту оператора.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!