Народне мистецтво горян, як і увесь життєвий уклад відзначався традиційністю і особливою сталістю форм.
З покоління в покоління передавалися знання про добір будівельного матеріалу, про час і спосіб його заготівлі, випробувані технології будівництва. Дотримання народних традицій у будівництві сприяло тому, що будівлі стояли довго, в них зростали й господарювали кілька поколінь.
Зараз і в музеї Міжгірського ліцею маємо можливість спостерігати особливості народного будівництва в мініатюрі. Музей поповнився двома новими макетами «Старовинна селянська садиба» та «Полонинська кошара». З ініціативи директора ліцею В. Ю. Маринця до верховинської хати було прибудовано цілий верховинський двір з стайнею, оборогом, колодязем, возом та окремо зроблено полонинську кошару з колибою, трембітою, загородою для овець та різним вівчарським начинням. «Будівництвом» займалися талановиті майстри виробничого навчання Бедринець Ю. В. та Фурдь В. В. з групою учнів під керівництвом старшого майстра Новак П. М.
Ці яскраві експозиції стали наочним відображенням окремих верховинських звичаїв, особливостей побуту та умов життя верховинців.