Минулоріч Чопська митниця конфіскувала майна на понад 21 мільйон

9
0

Протягом 2013 року на адресу Чопської митниці Міндоходів надійшло постанов суду про конфіскацію майна на загальну суму 21 млн. 110 тис. грн.

Серед конфіскованих в основному продовольчі товари – продукти харчування (макаронні вироби, кава, олія), алкогольні напої, сигарети, медичні препарати, а також промислові товари одяг, взуття та миючі засоби.

Конфісковане за рішенням суду майно передається органам державної виконавчої служби.

Органи державної виконавчої служби конфісковані тютюнові вироби тільки знищують, конфісковані алкогольні напої знищують або піддають промисловій переробці, а продукти харчування, що не мають супровідної документації, визнані непридатними для вживання у їжу людьми і є безпечними в санітарно-епідемічному відношенні, можуть бути безоплатно передані на корм тваринам.

Інше конфісковане за рішенням суду і передане органам державної виконавчої служби майно підлягає реалізації. Реалізація, зазначають фахівці Чопської митниці Міндоходів, за винятком виключеного за законом з обігу конфіскованого майна, проводиться у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

Лікарські та медичні препарати, наркотичні засоби, психотропні речовини, прекурсори передаються для знищення чи утилізації, а зброя чи боєприпаси передаються органам Міністерства внутрішніх справ, – це здійснюється органом доходів і зборів за дорученням державних виконавців у порядку, встановленому законодавством.

Конфісковані транспортні засоби у випадках, визначених законодавством, можуть бути безоплатно передані у володіння і користування державних органів, установ, які утримуються за рахунок бюджетних коштів, в тому числі і у розпорядження апарату Міндоходів, а також закладів, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей.

Реалізація конфіскованих товарів відноситься до функцій органів державної виконавчої служби, тому інформація щодо осіб, які в основному купують конфіскат, у відомстві відсутня.

Протягом 2013 року тільки в одному випадку, складено протокол про порушення митних правил й застосовано конфіскацію товарів, загальна вартість яких перевищувала 100 тисяч Євро, а саме конфісковано одяг, взуття, аксесуари на суму майже 2,5 млн. грн.

Відповідно до ст. 461 Митного кодексу України одним із видів адміністративних стягнень за порушення митних правил є конфіскація товарів, транспортних засобів комерційного призначення - безпосередніх предметів порушення митних правил, товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю (крім транспортних засобів комерційного призначення, які використовуються виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України за визначеними маршрутами та рейсами, що здійснюються відповідно до розкладу руху на підставі міжнародних договорів, укладених відповідно до закону), а також транспортних засобів, що використовувалися для переміщення товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України поза місцем розташування контролюючого органу.

Конфіскація як адміністративне стягнення за порушення митних правил полягає у примусовому вилученні товарів, транспортних засобів, і безоплатній передачі їх у власність держави. Конфіскація може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, що визначаються Митним Кодексом та іншими законами України.

Розпорядження конфіскованим майном здійснюється на підставі вимог:

- ст. 541 Митного кодексу України.

- постанови Кабінету Міністрів України від 26.12.01 № 1724 «Про порядок обліку, зберігання, оцінки вилученого митними органами майна, щодо якого винесено рішення суду про конфіскацію, передачі цього майна органам державної виконавчої служби і розпорядження ним».

- постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.02 № 985 «Про затвердження Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби».

- наказу Міністерства юстиції України та Державної митної служби від 12.10.09 № 1833/5/943 «Про затвердження Порядку взаємодії органів державної виконавчої служби та митних органів при переданні майна, конфіскованого за рішеннями судів, та розпорядженні ним».

Інформаційно-комунікаційний відділ
Головного управління Міндоходів у Закарпатській області

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також