Митець з Виноградівщини створює золоті ікони

17
0

Незвичайний вид мистецтва обрав для себе житель с. Чепа, що на Виноградівщині.

Захоплюючись змалечку малюванням, вже в дорослому віці, вирішив вдосконалювати свій хист, а свою віру в Бога поєднав з мистецтвом у написанні ікон. Особливість яких полягає в тому, що майстер оздоблює їх справжнім золотом. Гостинно відчиняє двері своєї майстерні місцевий іконописець Антон Варга. Відразу впадають в око безліч фарб, пензлів, дерев"яних заготовок для майбутніх робіт, а ще - готові блискучі шедеври на стінах.

Потяг до малювання іконописець відчув ще у школі, тоді ж і виникло і бажання писати саме святі образи. Для виготовлення ікон використовує липу. Спочатку на заготовку кріпить матерію, на яку наноситься грунтовка, далі малює контури. Потім прикріплює тонкий лист золотої фольги, після чого наносить 8 шарів фарби. Працюючи з 2000 року, майстер написав вже понад три сотні ікон. На одну витрачає більше місяця, за умови, якщо працює по 5 годин на добу. Каже, така праця не набридає, втім, все ж, чергує її з клопотами по господарству. За основними матеріалами: фарбами, пензлями та за золотом їздить у сусідню Угорщину. Дорогоцінний метал для оздоблення обрав не випадково, адже скільки існує людство – золото завжди порівнювалось з чистотою віри. Майстер каже: виставки робіт проводить щороку. Може похизуватись тим, що його ікони надихають людей на віру не лише в Україні.

В більшості європейських країн побував і особисто, пишається і тим, що володіє 5 –ма іноземними мовами, а тому завжди легко знаходить спільну мову з жителями будь-якої країни. На запитання, за який період можна опанувати техніку написання ікон відповідає, перш, ніж вчити цьому мистецтву інших, потрібно вчитись самому не менше 5 років. Останнім часом, окрім написання ікон опановує техніку різьби по дереву, яку збирається поєднати з іконописом. Свою майстерність художник розвиває. Каже: основне кредо його життя: досконалість не має меж.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також