МЗС: Цьогоріч збільшився відсоток відмов у "шенгені"

10
0

Міністр закордонних справ, відповідаючи на питання на зустрічі з депутатами, визнав: деякі консульства свідомо не дають візи нашим співвітчизникам, навіть коли ті мають на це право.

Перелік таких дипустанов Павло Клімкін не уточнив, але запевнив, що МЗС здійснює на них тиск, вимагаючи повернутись до попередньої практики.

Про те, що окремі країни ЄС перетворюють візи на нездоланний бар'єр свідчить статистика за минулий рік.

З 22 країн, що входять до Шенгенської зони, 16 збільшили кількість відмов у візах українцям порівняно з 2013 роком.

Так, Швейцарія та Фінляндія стали відмовляти утричі частіше, Іспанія, Португалія, Греція та Швеція - майже вдвічі.

Рекорд встановила Бельгія: показник відмов у 2013 році у цього королівства і так був одним з найбільших - майже 5 з половиною відсотків від загальної кількості звернень, але минулого року він зріс до 9,5 відсотків.

Чому українцям відмовляють у візах? Про це "Європейська правда" запитала у експерта програми Безвізовий щоденник, редактора інтернет-видання Європейська правда Сергія Сидоренка.

Проблема збільшення кількості відмов з’явилася минулого року і стала відповіддю на події на Сході. Деякі країни мають підозри, що українці, особливо ті, які проживали у східній частині. Скористаються туристичними візами і попросять про притулок.
Саме так консули шенгенських країн обґрунтовують свої відмови у розмові з нашими дипломатами.

І друга проблема – коли консули не відмовляють нашим заявникам, а просто дають замість багаторазових віз – одноразові. Перелік таких країн в МЗС на називають, але ми точно знаємо, що серед них є, приміром, Італія.

Це абсолютно безглузда поведінка!

Бо ж якщо людина хоче емігрувати, вона емігрує навіть з одноразовою візою.

Але консули для чогось перестраховуються.

При цьому навіть у Росії візові справи йдуть веселіше. Незважаючи на усі політичні перипетії, Росія традиційно посідає перше місце за кількістю прохачів віз до ЄС - майже 6 мільйонів громадян.

При цьому середня частка відмов в РФ становить менше відсотка, а частка багаторазових віз – 60%.

За цими показниками Росія помітно випереджає своїх найближчих "конкурентів" - Китай та Україну. Причини цього на думку Сергія Сидоренка, очевидні.

І зараз, і раніше росіянам дають багаторазові візи – ледь не всім, хто звертається. І з настанням 2014 року це просто не змінилося, в той час як у для українців ситуація погіршилася.

Річ у тім, що європейцям самім потрібні російські подорожуючі – і туристи, і бізнес.
Санкції, які введені проти російських посадовців – це 100-200 осіб, на статистику це не впливає.

Але, можливо, в 2015 році, тобто після обвалу рубля, ситуація зміниться і для РФ.

Але ми побачимо це в статистиці тільки наступного року.

Водночас консульства деяких держав ЄС – попри російську агресію – не стали карати українських громадян.

Протягом минулого року вони навіть покращили статистику видачі віз. Насамперед це Латвія, Литва, Словенія, Естонія та Польща. Показник відмов зменшився також у Німеччині, хоча і лишився на досить високому рівні.

Маємо надію, що найближчим часом влада нарешті виконає вимоги Плану дій візової лібералізації і рішення про скасування віз для короткострокових поїздок стане реальністю. 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також