МЗС України розпорядилося відновити прийом заяв від чоловіків призовного віку на вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах. Однак тепер разом з іншими документами чоловіки будуть повинні подавати і свій військово-обліковий документ.
Як йдеться в роз’ясненні МЗС, під час перерви фахівці дипустанов привели консульську діяльність у відповідність до закону про мобілізацію.
Тож із 18 травня чоловіки віком 18-60 років, які перебувають за кордоном, разом з іншими документами мають також подати свій військово-обліковий документ у паперовому (ВОД) або електронному вигляді (е-ВОД).
Паперовий документ можна буде подати лише до початку роботи електронного кабінету призовника, у якому кожен зможе самостійно сформувати його в електронному форматі.
Щоб отримати консульську послугу, цей документ має бути сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. В іншому випадку його слід буде заново сформувати в електронному кабінеті призовника.
Що саме вважатимуть військово-обліковим документом?
Паперовим військово-обліковим документом є посвідчення про приписку до призовної дільниці, яке видають призовникам, або військовий квиток чи тимчасове посвідчення, яке видають військовозобов’язаним.
Електронний військово-обліковий документ відображатиметься у мобільному застосунку. З 18 травня після оновлення своїх даних цей електронний документ можна буде сформувати в електронному кабінеті призовника.
Коли не потрібно подавати ВДО?
Паперовий чи електронний військово-обліковий документ для отримання консульських послуг можна не подавати у трьох випадках:
- якщо йдеться про оформлення посвідчення особи на повернення в Україну (так званий «білий паспорт».
- коли консульська дія вчиняється в інтересах дитини, другий з батьків якої є іноземцем або особою без громадянства.
- якщо по консульську послугу звертається арештований або позбавлений волі заявник.