На 1 лікаря припадає 2800 пацієнтів, при рекомендованому максимумі 1800.
Лише 22% села Гут підписали договори з сімейними лікарями, бо медик з'явився тут тільки 2 тижні тому. А добиратись у сусідні села чи райцентри далеко та не зручно, особливо коли нездужають.
Зараз лікар приймає тут 2 рази на тиждень. Медсестра доїжджає з сусіднього села Яноші. Вона розповідає, до її обов'язків входить надання першої медичної допомоги, лікарські маніпуляції та догляд за хворими.
Амбулаторія в селі комп'ютеризована, нещодавно закупили нове обладнання. Але у селі немає аптеки, тому за призначеними ліками треба хати в Берегове.
Загалом в Берегівському районі декларацію з сімейними лікарями підписало 41% мешканців, це близько 30 тисяч.
— Ці люди вони мусять іти і заключати у сусідні села чи у місто, тому, що там у нас немає лікарів. Наші лікарі виїхали за кордон, пішли там де краще жити, там де краща зарплата, - розповідає Магдалина Візавер, заступник головного лікаря Берегівського ЦПМСД.
Лікар у селі Яноші вже набрав максимальну кількість пацієнтів, 1800, а в селі проживає близько 3 тисяч. Іншим пацієнтам доведеться підписували договір в інших лікарів, але у Берегові, чи в інших селах.
Загалом місто Берегове, а це близько 24 тисяч пацієнтів обслуговує 8 сімейних лікарів, 2 терапвтів та 2 педіатрів. Тут кажуть бракує педіатрів. Більшість працівників виїхали на роботу за кордон.
Раніше Mukachevo.net розповідало про те, як і чому українські лікарі масово їдуть працювати за кордон.