Грошей на вакцінацію у районному бюджеті нема.
Якщо минулого року на Берегівщині зафіксовано всього троє хворих, то тепер вже сім десятків, серед них - чимало дітей.
Спалах епідемії був зафіксований ще влітку у селі Вари, переважно серед жителів місцевого ромського табору. Там було проведено вакцінацію - загалом використано 100 вакцин, що були в наявності, аби локалізувати можливу епідемію. Нині випадки гепатиту зафіксовані у інших селах, а також у районному центрі. Зокрема з Берегова у інфекційне відділення з підозрою на гепатит потрапили молодші школярі з двох шкіл. Отже, якщо не приймати відповідних заходів - можна буде говорити про епідемію гепатиту А локального масштабу на Закарпатті.
З цього приводу минулого тижня відбулася робоча нарада відділу охорони здоров’я Берегівської РДА. У нараді взяли участь завідувачі АЗПСМ району, сімейні лікарі та дільничні терапевти.
"Вірусний гепатит А – це хвороба, яка передається від людини до людини через харчові продукти та воду, – наголосив начальник Берегівського міськрайонного управління Держсанепідслужби Ігор Цар. - Тому зараз основним завданням лікарів АЗПСМ району проводити у школах санітарно–освітню роботу щодо дотримання правил гігієни".
Як зазначають лікарі, широке розповсюдження гепатиту А відбувається в першу чергу у місцях з низьким рівнем санітарної та особистої гігієни. Щоб запобігти розповсюдженню захворювання, особливу увагу необхідно звернути на роботу з соціально неблагополучними верствами населення.
Мукачево.net стало відомо, що наразі вакцінація проти гепатитів у Берегові не проводиться. Причина банальна - на вакцини не передбачені кошти у районному бюджеті.
Хоча у серпні 2013 року віце-прем`єр-міністр України Костянтин Грищенко заявив, що вперше в Україні виділені кошти на лікування хворих на гепатит. Зокрема, Кабінет міністрів підписав державну програму боротьби з гепатитами в Україні, виділивши 33,2 млн грн на лікування хворих. Більша частина з цих коштів мала піти на закупівлю ліків для людей, що терміново потребують лікування за медичними показаннями. Щоправда мова йде, в першу чергу, про хворих на гепатит С. Відповідно, на профілактику інших гепатитів грошей не передбачено?