До регіонів з найкритичнішою ситуцією вилітає особисто канцлер Ангела Меркель.
У Німеччині тисячі військових відряджено на допомогу охопленим повінню регіонам, повідомляє агенство BBC.
Підвищення рівня води в річках уже завдало великої шкоди в центральній Європі. Велика вода тепер просувається на північ і на схід за течією Ельби і Дунаю.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель відвідала підтоплені регіони і пообіцяла виділити з фонду надзвичайної допомоги 100 млн євро.
Тим часом у чеській столиці Празі рівень води впав. Хоча затопило значну частину празьких передмість, однак історичний центр міста залишився неушкодженим, бо пік великої води минув і просунувся на північ до Німеччини.
Німеччина мобілізується
В чотирьох землях зараз перебуває близько 4000 вояків, повідомило військове відомство країни. Солдати зміцнюють дамби мішками з піском і допомагають евакуювати тисячі людей з районів, яким загрожує підтоплення.
Повідь досягла німецьких міста Мейссен на Ельбі. Місто Дрезден готується до підвищення рівня води в річці на 5 метрів вище норми.
Влада землі Саксонія, якій належать Мейссен і Дрезден, застерегла, що рівень води в Ельбі може зрости вище, ніж під час рекордного потопу 2002 року, який затопив обидва міста.
У вівторок канцлер Меркель облетіла найбільш уражені водою землі - Баварію, Саксонію і Тюрингію.
В баварському місті Пассау, де вода досягла рівня, не баченого протягом 500 років, канцлер сказала, що це "лихо історичних пропорцій", і пообіцяла надати 100 млн євро допомоги на подолання його наслідків. Половина коштів - з федерального бюджету.
"Я розмовляла з мешканцями, які вже взялися за розчищення, на яке піде багато тижнів. Збитки від стихії і втрата доходів є довготерміновою проблемою, і наша підтримка не ослабне", - пообіцяла Ангела Меркель.
Підтоплена Європа
Загалом унаслідок повеней у Європі загинули щонайменше 12 людей. Постраждали, крім Німеччини і Чеської Республіки, також Австрія, Швейцарія, Польща, Словаччина та Угорщина.
В багатьох уражених повінню містах закриті автошляхи і не працює залізниця. Тисячі будинків залишаються без струму.
Угорщина оголосила надзвичайний стан, готуючись до піку повені на річці Дунай, якого чекають у четвер.
Влада угорської столиці Будапешта і столиці Словаччини Братислави, які стоять на берегах Дунаю, зміцнюють захист від високої води.
У Чехії також досі діє загальнонаціональний надзвичайний стан. Пік води на півночі країни очікується вночі в четвер.
Міська влада Праги закрила систему столичної підземки і центральний завод переробки каналізаційних стоків.
Метеорологічна служба Австрії стверджує, що за два дні випала двомісячна норма опадів.
На ділянках річок Дунай і Рейн призупинено роботу річкового транспорту.
В Україні, за даними ДНС, зростає рівень води в річках басейну Дністра на Вінниччині та Хмельниччині.