На Фукусімі знайшла місце, звідки забруднена радіонуклідами вода витікає в океан

11
0

"Ми можемо сказати, що встановили місце витоку радіації такої потужності, що за одну годину вона може дати п'ятирічну дозу опромінення" - заявив Масаюкі Оно, ТЕРСО.

Як заявили у TEPCO (Tokyo Electric Power Company), більшість забрудненої води витікає через накопичувальний резервуар, із якого, за оцінками компанії-оператора, щодоби виливається щонайменше 300 тонн радіоактивних стоків.

АЕС у Фукусімі зазнала серйозних руйнувань після землетрусу та цунамі у березні 2011, йдеться у ВВС. 

Цунамі зруйнувало охолоджувальну систему реакторів, і на трьох із них сталися пожежі. Для подальшого охолодження реакторів також використовується багато води.

Повідомлення про те, що забруднена радіоактивна вода зі станції потрапляє до Тихого океану, з'явилися майже одразу після її зупинки. Проте на початку серпня стало відомо, що вода зруйнувала підземну дамбу, яка мала перешкоджати витоку забруднених ґрунтових вод до океану.

Джерело витоку забрудненої води було виявлено одним із працівників станції у понеділок, повідомляє TEPCO.

Пошкодження накопичувального резервуару класифіковано як перший (найнижчий) ступінь небезпеки за міжнародною системою класифікації ядерних інцидентів. Утім, від цунамі 2011 року це перший офіційно зафіксований у Японії випадок порушення ядерної безпеки.

Встановлено також, що зі станції витікає вода, яка дає опромінення у 100 мілізівертів на годину.

"Сотня мілізівертів на годину є еквівалентом граничного опромінення робітника на АЕС впродовж п'яти років. Тобто ми можемо сказати, що встановили місце витоку радіації такої потужності, що за одну годину вона може дати п'ятирічну дозу опромінення", - сказав інформагенції Reuters генеральний директор ТЕРСО Масаюкі Оно.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також