На Іршавщині планують підвищити ефективність лісогосподарських підприємств

17
1

Наступного вівторка депутати зберуться на чергову восьму сесію райради. На порядок денний винесли більше двох десятків питань.

 

Вчора, 17 листопада, їх народні обранці опрацьовували на спільному засіданні постійних комісій. Участь у засіданні взяв заступник голови райдержадміністрації Юрій Фельцан. Як зазначив голова районної ради Станіслав Сухан,  до аналізу проектів рішень слід підійти виважено, а не як до суто процедурного моменту. Завдяки цьому вдасться знайти  і почути чимало відповідей на ті чи інші запитання, що дасть можливість більш злагоджено приймати рішення вже на самій сесії.  
 
Більш ніж половина території Іршавщини вкрита лісами. Це неабиякий привід замислитися над тим, як зробити так, щоб державні лісогосподарські підприємства були максимально ефективними і відчутно поповнювали районну казну. З пропозиціями реформування лісової та природно-заповідної галузей району ознайомив присутніх голова постійної комісії райради з питань екології, використання природних ресурсів, рекреації, земельних відносин, агропромислового комплексу Василь Павлище. Йдеться про те, щоб до Довжанського лісомисливського господарства приєднати ліси філії №1 «Іршавський лісгосп» ДП «Агроспецсервіс» і на їх базі утворити єдине державне підприємство «Іршавський лісове господарство» з розміщенням адмінбудинку в райцентрі. Цьому новоствореному підприємству пропонують передати в постійне користування і 415 га лісу району, якими нині опікується Берегівський лісгосп. Голова райради Станіслав Сухан підтримав ініціативу депутата райради Василя Леднея попередньо провести інвентаризацію лісів та лісовкритих площ району.
 
До національного природного парку «Зачарований край» планують включити всі заповідники, заказники та пам’ятки природи, а також полонину Кук. Що ж до останньої, то думки народних обранців не збігалися. Одні ратували за те, щоб була окремим природно-заповідним об’єктом, інші ж бачать її в складі національного парку. Аргументи так само різні. По-перше, чимало відвідувачів Кука залишає після себе багато непотребу. По-друге, багато мешканців довколишніх сіл заробляють на життя заготівлею дикоростучих. По-третє, значний відсоток цих дрібних бізнесменів становлять жителі сусідніх районів. По-четверте, окремі лісники вважають її своєю власністю. По-п’яте, перед тим, як робити такі кроки, необхідно здійснити аналіз рішень, які приймали стосовно полонини депутати попереднього скликання. Зачепили на засіданні питання збереження робочих місць колишнього Загатянського лісгоспу. Він займався не лише господарською діяльністю, а й допомагав людям тринадцяти сіл, на території яких знаходилися ліси підприємства, чим не могли похизуватися інші такі суб’єкти господарювання. Обговорювалися і терміни реформування галузі. Як підсумував голова райради, мова йде не про коробку сірників, а про гектари лісу. Тому будь-який дилетантизм при прийнятті відповідних рішень є неприпустимим. 
 
Директор районного будинку культури Василь Філеш звітував про роботу установи за 9 місяців. Говорив не лише про культурно-мистецькі, а й про господарські заходи. Ніби й було що сказати, та все ж йому від депутатів дісталося на горіхи. Хоч народні обранці й налаштовані були рішуче, однак питання доопрацюють. 
 
Про пропоновані зміни до районного бюджету інформувала заступник начальника фінансового управління райдержадміністрації Євгенія Онисько. Планують розподілити майже мільйон гривень. Частина з них піде на проведення нормативної грошової оцінки земель Лози, Греблі, Вільхівки, а вісімсот шістдесят тисяч у вигляді міжбюджетних трансфертів --  на утримання закладів освіти -- дитсадків. 
 
Обговорили депутати й Положення про впорядкування плати за земельні ділянки, що відводяться у користування, до укладення договорів оренди землі в районі. Його дія поширюватиметься з моменту підписання тимчасового договору до державної реєстрації постійного. Погодили й технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які орендуватимуть  житель Ільниці для ведення особистого селянського господарства та одна з компаній мобільного зв’язку для встановлення спеціальних антен у Доробратові, Броньці, Білках. Про це говорив начальник відділу юридичного забезпечення РДА Василь Костак.   
 
Головний спеціаліст відділу культури та туризму райдержадміністрації Любов Бабинець вела мову про Положення про оплату за навчання у початкових спеціалізованих мистецьких установах району. Воно регламентує, скільки грошей юні таланти сплачуватимуть за оволодівання грою на народних, духових, струнно-смичкових інструментах, гітарі, фортепіано, технікою вокалу, образотворчого мистецтва, хореографії. Сума коливається від двадцяти п’яти до сорока п’яти гривень за місяць. Також перераховано категорії дітей цих закладів, які стовідсотково чи наполовину звільняються від оплати за навчання.
 
Про комплекс майнових питань доповіла начальник відділу управління майном спільної власності територіальних громад сіл, міста району Надія Палош.
 
Все ж останнє слово – за сесією райради. Вона обіцяє бути насиченою. Про ті рішення, які приймуть, дізнаємося вже найближчим часом… 

Коментарі

I
Irene

If your airtcles are always this helpful, "I'll be back."

Читайте також