
На полях закарпатського овочевого «Клондайку» -- в селі Заріччя повним ходом веснують: щодня кількасот гектарів відкритого грунту вкриваються поліетиленовою плівкою, під якою висаджують розсаду ранньої капусти.
Обабіч автодороги на Хуст на виїзді із Заріччя зазвичай працюють бригади по 5 – 10 чоловік. Зупиняємося біля однієї такої групи. Знайомимося. Господар В.В.Караслай – міцний статний чоловік – охочевступає в діалог. Від нього дізнаємося , що намітив висадити до 30 тисяч стебел, трохи більше -- 35 тисяч висадить поряд його донька. Василь Васильович розповідає: «Щодня крім членів родини, щоб встигнути вчасно справитися в оптимальні агротехнічні строки, нам доводиться наймати кілька працівників». Це, як правило, жителі сусідніх сіл – Лози і Греблі. Поряд із В.В.Караслайом трудяться і його внуки -- Василь Садварій та Юрій Порташ.
Ще до одного господаря – І.І.Караслая -- завітали на обійстя.
У Івана Івановича і його родини вже дещо інша спеціалізація. Основну овочеву продукцію – капусту, помідори, огірки вони вирощують у теплицях, які в Заріччі називають ангарами. У нього під ними зайнято 27 сотин присадибної ділянки.
Івана Івановича без перебільшення можна назвати народним академіком від землі. На його продукцію жодного разу не було скарг. А він поставляє її в один із найпрестижніжих ресторанів Мукачева вже впродовж 40 років. Там вже змінилося не одне покоління директорів, а тепер -- господарів і шеф-кухарів. Подібне реноме серед сільгоспвиробників краю мало хто заробив.
У побіжній розмові Іван Іванович так само ділиться деякими деталями вирощування ранніх овочів. Красномовний хоча б такий факт: в морозні дні цієї зими в одній теплиці для обігріву в котлі спалювалося до одного – півтора складометра дров.
Заріччя і зарічани вже традиційно випереджають природний календар.Це підтверджують і не менше 150 гектарів землі під ангарами та кілька сотень гектарів, де під плівками висаджено ранні овочі.