Іршавщина відома багатьма талановитими митцями. Прославляють нашу землю, як відомі співаки, науковці, діячі культури так і митці художньої та народної творчості.
Одним із таких обдарованих людей , «золоті руки» якого працювали із глиною був відомий на весь світ гончар, із с. Вільхівка - Михайло Іванович Галас. Цьогоріч видатному народному майстру мало б виповнитися 90 років. Вшанувати пам’ять визначного митця прийшло чимало гостей, зокрема, заступник голови райдержадміністрації Мирослава Кула, начальник відділу культури і туризму РДА та земляк гончара– Юрій Микита, провідний методист обласного організаційно – методичного центру культури та учень народного майстра Володимир Мишанич, заслужений художник України, викладач Західного художнього інституту В’ячеслав Віньковський, викладачі шкіл мистецтв Антоніна Дурда - Приборжавська, Довжанська ДШМ, керівники гуртків будинку дитячої творчості Лариса Ісак, Марія Глеба, Лариса Щока, їх вихованці та молодий художник – гончар Олексадр Дворак .
У середу, 7 грудня, в будинку митця вирувало велике свято. Всі, хто пам’ятав та шанував працю Михайла Івановича мали змогу побувати та оглянути роботи в музеї – садибі гончара. Керамічні вироби, дійсно унікальні, кожна із робіт майстра глини визнавалася як в нашій державі, так і за її межами. Приймала гостей онучка Анна, яка люб’язно зустрічала відвідувачів.
Далі присутні вшанували пам’ять народного майстра на сільському цвинтарі біля могили Михайла Івановича, де і була відслужена поминальна панахида о. Василієм настоятелем греко – католицького храму м. Іршава.
Після цього у фойє Вільхівської школи шанувальникам гончарства було запропоновано майстер – клас з участю наступника Михайла Івановича, молодого художника – гончара Олександра Дворака. Прямо на очах у аудиторії на світ з’явився виріб з глини ( глечик). Всі бажаючи могли спробувати себе у гончарстві. Також вихованці, викладачі шкіл мистецтв, керівники гуртків будинку дитячої творчості виставили свої вироби із глини, а правнук митця Михайло – показав свої роботи з різьби по дереву.
А потім у актовому залі Вільхівської ЗОШ I-III ст. провели вечір – вшанування пам’яті Заслуженого майстра народної творчості. Ведучі свята Василь та Любов Філеші розповіли гостям про творчий шлях та здобутки гончара. Багато приємних слів про життя відомого майстра цього дня прозвучала з вуст його рідних та знайомих. Пам’ятає про його творчі роки заступник голови райдержадміністрації Мирослава Кула. За її словами роботи Михайла Івановича завжди публіка приймала із великим захопленням. Люди його впізнавали, а ми просто ним пишалися, - зазначила Мирослава Василівна. Як сказав начальник відділу культури і туризму РДА Юрій Микита земляк та сусід майстра, роботи Михайла Івановича проникнуті душевною теплотою. Юрій Юрійович відмітив також те, що народний митець був завжди активним по життю. Він любив рибалити та цікавився футбольними матчами Іршавщини. Внучка Михайла Івановича Анна, згадує дідуся лише за спогадами зі слів рідних. Сама вона пригадує, що дідусь ніколи не хотів сидіти без роботи. Попри проблеми зі здоров’ям він працював, бо любив справу всього свого життя.
Для присутніх прозвучали пісенні композиції від учасників художньої самодіяльності клубу с.Вільхівка, Лауреатки Всеукраїнськийх конкурсів Надія Чийпеш та шкільного дівочого ансамблю «Розмарія».
Михайло Іванович Галас був постійним учасником обласних, республіканських та Всесоюзних виставок. Багато виробів гончара знаходяться в музеях Києва, Львова, Москви, Мюнхена, Нью – Йорку та ін. містах і музеях світу. У 1968 році був прийнятий у члени спілки художників СРСР, нагороджений золотою медаллю на Всесвітній виставці самодіяльних майстрів в м. Монреалі (Канада), а в 2975 удостоєний почесного звання Заслуженого майстра України. У 1977 нагороджений золотою медаллю лауреата Всесоюзного фестивалю самодіяльної художньої творчості в Москві.