На Хустщині оздоровлять понад 7 тис. дітей

7
0

Днями на Хустщині відбулося виїзне засідання координаційної ради при голові облради. Участь у заході, окрім обласного керівництва, взяли очільники районів та міст.

Серед них -- голова райради Станіслав Сухан. Йшлося про розвиток дошкільної освіти, харчування дітей у школах, підготовку до літнього оздоровлення, проблеми та особливості створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, підготовку до відзначення 75-річчя проголошення Карпатської України.

Про стан та перспективи розвитку дошкільної освіти в області, організацію харчування дітей доповідала заступник начальника управління освіти та науки ОДА Марія Павлюк. За її словами, у 2011-у році в краї заплановано збільшити мережу дитсадків із 533 до 555, охоплення дітей дошкільною освітою становитиме 57 відсотків, для дітей п’ятирічного віку -- майже стовідсотково. Якщо у 2001 році дитсадки відвідували 21 тисяча дітей, то на початок цього року – майже 36 тисяч. Загалом на Закарпатті понад 51 відсоток дітей охоплені різними формами дошкільної освіти. Для задоволення освітніх потреб національних меншин діє 72 угорських, один – російський та 17 – кількамовних дошкільних дитячих закладів.

Як відомо, на останній сесії обласної ради народні обранці при внесенні змін до обласного бюджету кожну п’яту гривню скерували на розвиток дошкільної освіти. Цьогоріч планується ввести в дію 3 дошкільні навчальні заклади, відновити роботу тринадцяти інших та 94 груп, виділити 5 земельних ділянок для будівництва дитсадків, створити 6 навчально-виховних комплексів; 

 Всіма видами харчування охоплено 139 тис. 163 учні 1-11 класів, що становить 92 відсотки загальної їх кількості. На харчування передбачено 46 мільйонів гривень, додатково залучено 2,3 мільйона. Середня вартість шкільного обіду – 5 грн. 45 коп. У 253 школах дітей харчують приватні підприємці, у 329 – штатні працівники загальноосвітніх навчальних закладів. 

За результатами розгляду питання координаційна рада напрацювала ряд рекомендацій. Зокрема, управлінню освіти запропоновано подати на розгляд депутатів обласної ради проект цільової програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року, а також доручено провести аналіз якості харчового забезпечення у навчальних закладах. Місцевим органам влади рекомендовано домогтися охоплення дошкільною освітою не менше як 70 відсотків дітей області; а усіх учнів 1-4 класів безкоштовним гарячим харчуванням.

 За словами голови райради Станіслава Сухана, вже здійснив робочі поїздки в більш ніж половину населених пунктів району. Як з’ясувалося, для окремих сіл відкриття додаткових груп у дитсадках та будівництво нових дошкільних навчальних закладів є особливо актуальним. Зокрема, таку проблему мають в Сільці, Броді, Великому та Малому Раківцях, Вільхівці, Мідяниці, Лукові. За даними відділу освіти РДА, наразі по району є більш ніж півтисячі заяв батьків, діти яких стоять в черзі, аби виховуватися в дитсадку. По завершенні робочих поїздок сформують перелік проблемних питань, які є у громадах, і над їх вирішенням працюватимуть, залучаючи спеціалістів районних та обласних установ. Голова райради запевнив, що в межах повноважень депутатський корпус впливатиме й на те, аби гаряче харчування в школах було якісним, а бюджетні кошти, виділені на нього, ефективно використовувалися.

Про те, як цьогоріч оздоровлюватимуть школярів області, інформував начальник управління сім’ї та спорту ОДА Віталій Ерфан. Він повідомив, що у 550 дитячих закладах оздоровлення та відпочинку краю і у 8-ми комплексу „Закарпаттурист” заплановано оздоровити 78 тисяч 876 дітей, що становить 51,4% школярів. Щодо фінансування оздоровчої кампанії, то на неї буде виділено майже 18,5 мільйона гривень. Ще майже три мільйона виділять на ці потреби благодійні та релігійні організації. Віталій Ерфан також підкреслив, що влітку 2011 року функціонуватиме 550 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. 

Координаційна рада рекомендувала голові обласної ради звернутися до органів місцевого самоврядування із пропозицією переглянути до 16 травня фінансові та кількісні прогнозні показники літньої оздоровчої кампанії та збільшення видатків на харчування. Також місцевим радам запропоновано надати пільги у сплаті податків на землю та на комунальні платежі позаміським закладам оздоровлення.

Як повідомив депутат районної ради та заступник начальника відділу освіти РДА Андрій Андрішко, літня кампанія оздоровлення дітей проводитиметься на базі 48 навчальних відпочинкових закладів з денним перебуванням. Діятимуть 2 оздоровчі стаціонарні заклади в Ільницькій школі-інтернат та Климовицькій школі І-ІІ ступенів. Працюватиме наметове містечко, де оздоровлюватимуться 80 учнів. Загалом безкоштовно оздоровиться 7016 дітей. З них: 3958 з багатодітних та малозабезпечених сімей, 160 інвалідів, 209 належать до групи ризику, 557 до категорії талановитих, а також 81 є сиротами та позбавленими батьківського піклування. На оздоровлення дітей цьогоріч передбачено півмільйона гривень. Середня вартість харчування у таборах з денним перебуванням становитиме 5 гривень, з цілодобовим – 22 гривні, в наметовому містечку – 12 гривень. 

Про проблеми та особливості створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів розповів координатор організації «Добробут громад» Мирон Петришин.

Про важливість виконання Указу Президента України «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації» інформував начальник відділу юридичного забезпечення виконавчого апарату обласної ради Віталій Ціцак. Він наголосив на необхідності неухильного виконання органами влади закону про публічну інформацію.

Як запевнив голова райради Станіслав Сухан, в районі буде зроблено глибокий аналіз питань, порушених на координаційній раді при голові облради. Обов’язково звернуть увагу на проведення тендерів, які стосуються гарячого харчування в школах, аби не було нарікань як самих освітян, так і батьків. Шукатимуть і шляхи покращення літнього оздоровлення дітей. При цьому проведуть соціологічне опитування, аби вивчити думку зацікавлених сторін.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також