Кінорік для багатьох фахівців відкриває кінофестиваль класу А – Берлінале, який розпочинається 7-го лютого. Там Україна представить свої найпомітніші прем’єри.
Про трагікомічні пригоди чоловіків середнього віку з українським колоритом – новий фільм режисера Валентина Васяновича «Звичайна справа». Цього тижня він виходить у вітчизняний прокат.
«Роль інтелігента на початку 21 століття в Україні дуже сумнівна, цього прошарку на сьогоднішній день не існує, хоча країна випускає студентів тисячами», – каже продюсер, дистрибутор Володимир Філіпов.
Дистрибутор фільму Володимир Філіпов радить вітчизняним інтелектуалам подивитися і замислитися. Але, щоб окупити витрати, везе стрічку на фільм-маркет Берлінського кінофестивалю. Саме там торік він зміг продати фільм про іншого українського героя «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» європейцям.
У Берліні шукатиме покупців і ще одна стрічка про видатного українця «Іван-сила». Історію про видатного циркового силача Івана Фірцака зняв відомий актор Віктор Андрієнко. Її, як кіно дитяче, держава профінансувала повністю. Але це не значить, що його подивляться.
«Якщо в американців там пишуть 100, 200 мільйонів на фільм, то в них – 100 мільйонів на фільм, а 100 мільйонів – на рекламну кампанію, розумієте, на промоушен. А у нас на промоушен грошей нема», – говорить режиссер стрічки «Іван-сила» Віктор Андрієнко.
Держава фінансує виробництво фільмів та їх копій, а от гроші на їх рекламну кампанію у законі прописані нечітко – кажуть у держкіно. І це гальмує їх просування до глядача.
«Ми хочемо зараз внести зміни до українського законодавства, щоб український глядач не випадково, зайшовши до кінотеатру, побачив, що там показується щось українське – а щоб він цілеспрямовано ішов саме на українські фільми», – говорить заступник голови держагенства України з питань кіно Станіслав Притула.
Наразі бажаючим побачити українського героя на екрані, треба уважно придивлятися до афіш. Конкурувати з Голівудом після років мовчання – не звичайна справа.