На Міжгірщині говорили про розвиток краєзнавства (ФОТО)

12
0

Початок ХХІ століття відкрив нові можливості й перспективи у розвитку українського краєзнавства й підвищенні його ролі у розбудові національної освіти, науки і культури. Краєзнавство зараз перебуває в авангарді національно-культурного відродження в суверенній Україні, є опорою її державності. Про це свідчать офіційні урядові документи і матеріали.

Авангардну роль у перебудовчому процесі вітчизняного краєзнавства відіграють бібліотеки. Цими днями на базі бібліотеки-філії с. Пилипець пройшов семінар «Краєзнавство — пріоритетний напрямок роботи бібліотек ». Із вступним словом виступив начальник відділу культури і туризму РДА Олександр Шемет, який розповів присутнім про нові можливості й перспективи розвитку українського краєзнавства. Продовжили виступ « Краєзнавство району: проблеми та перспективи розвитку » — директор ЦБС Надія Бабич. Привітно зустріла гостей Ганна Костюк, сільський голова с. Пилипець, яка розповіла про тісні зв’язки з бібліотеками, розвиток туризму в їхньому регіоні.

Із змістовними консультаціями виступили працівники структурних підрозділів ЦРБ: Тетяна Станкевічус — бібліограф ЦБС; Ірина Плець — бібліотекар відділу комплектування УБС; Тетяна Стець — бібліотекар РДБ ім. В.С. Гренджі-Донського. Завідуюча бібліотекою с. Пилипець Любов Гимба розповіла про роботу бібліотеки з питань популяризації краєзнавства, збереження та відтворення народних звичаїв, традиції та обрядів села. Тут уже 3 роки працює клуб за інтересами «Пилипчанські вечорниці », проводяться уроки народознавства, вікторини, Дні села тощо. Досвідом роботи поділилась Ольга Стець, завідуюча бібліотекою-філією с. Синевир.

Працівниками Міжгірської ЦРБ (зав. відділом обслуговування Ганна Шекета) було проведено літературний вернісаж по творчості О. Духновича « Хто ж він — О. Духнович » (145 років з дня смерті О. Духновича).

В ході семінару з бібліотечними працівниками району були проведені практичні заняття з популяризації краєзнавчої літератури, традицій та інновацій, пройшла ярмарка творчих ідей « Краєзнавство: проблеми, перспективи », вікторина « Чи знаєш ти свій рідний край » Методистом ЦБС Надією Бибою розроблено сценарій до 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні « Живи і пам’ятай ». У даний час кожна бібліотека-філія займається вивченням історичного краєзнавства свого села, створює банк даних, збирає звичаї, традиції та обряди свого краю, складає літопис населеного пункту.

На разі активізувалося вивчення історії бібліотек краю. Доброю традицією стало відзначення свят « Проводи тваринників на полонину », « На Синевир трембіти кличуть », « День Міжгір’я », дні села, дні краєзнавства тощо. Тому радимо всім бажаючим читачам, яких цікавить історія та сучасний розвиток краю, звертатись у сільські бібліотеки-філії та центральну районну бібліотеку.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також