У черговому засіданні колегії райдержадміністрації, роботою якої керував її голова Василь Щур, взяли участь його заступники Василь Радовецький, Іван Ледида, Микола Тимощук, голова районної ради Іван Ярема, керівники підприємств, організацій та органів місцевого самоврядування.
З порядком денним та регламентом присутніх ознайомив перший заступник голови РДА Василь Радовецький і запросив до слова начальника відділу житлово-комунального господарства РДА Василя Марковича. В інформації “Про роботу господарського комплексу і установ бюджетної сфери Міжгірського району в осінньо-зимовий період 2010-2011 років” виступаючий повів мову про виконання розпорядження від 2 червня 2010 року “Про підготовку господарського комплексу і установ бюджетної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2010-2011 рр.”. Ним було дано доручення ряду установам, організаціям та підприємствам щодо повної оплати та ліквідації заборгованості за спожиті бюджетними установами енергоносії, а також визначено їм потреби у природному газі, вугіллі, паливних дровах. Оперуючи конкретними цифрами, він говорив, що на виготовлення технічної документації на реконструкцію водопроводу по вулицях Набережна, Волошина і Цендри відповідно витрачено кошти у сумі 852,748 тис. грн. та 1929,482 тис. грн. На роботи з ремонту багатоквартирних житлових будинків та заміну вхідних дверей по вул. Шевченка, 87 та Возз’єднання, 3, капітальний ремонт мереж водопостачання витрачено 72,0 тис. грн. А 32,56 тис. грн. з бюджету селищної ради виділено на благоустрій смт. Міжгір’я. За стихійного лиха, яке сталося в грудні минулого року, водозабору в ур. Омножанський та станції очистки води по вул. Кутузова нанесено збитків на суму 206, 432 тис. грн. Крім того, протягом зимового періоду були аварії локального значення на мережах водопостачання по окремих вулицях.
Говорячи про проблеми галузі, Василь Маркович бідкався на відсутність коштів на виправлення ситуації в мережах водопостачання та водовідведення, які побудовані ще в 70-80 роках минулого століття. Окремий акцент зробив на димо-вентиляційних каналах житлових будинків, які здебільшого знаходяться в аварійному стані, пояснив ситуацію, що призвела до такого становища.
Аналізуючи дане питання, голова РДА Василь Щур зразу ж зауважив про відсутність за обговорення проблем водопостачання селища начальника КП “Міжгірське ВУЖКГ” Ярослава Купецького (він долучився до роботи колегії дещо пізніше). Програма “Питна вода” вимагає конкретних дій і жодна копійка, передбачена на її виконання, не має використовуватись поза програмою.
— Що стосується ремонту вентиляційних каналів, — продовжив Василь Михайлович, — я би радив залучати до них мешканців житлових будинків. Довести до їх відома, що не всі програми по ВУЖКГ фінансуються, а для того, щоб уникнути непередбачуваного, спільними зусиллями за підтримки жильців привести в порядок димо-вентиляційні канали будинків, у яких вони мешкають.
Слушне зауваження з даного приводу на адресу керівництва ВУЖКГ дав начальник РЦЗ Михайло Штелень, сказавши, що чистка димо-вентиляційних каналів проводиться здебільшого формально, а таке ставлення до роботи відповідальних працівників може призвести до біди.
Аналіз використання газу та електроструму районом у минулому році та цьогоріч на рівні області зробив Василь Радовецький. Він закликав проаналізувати ліміти і проплату за енергоносії, не забувати, що не розрахувавшись за них вчасно, не вступимо в зиму з теплом. А щодо котелень, які працюють на твердому паливі, слід уже укладати договори на поставку дров і у жовтень вступити з 40-відсотковим їх запасом. Не обминув увагою Василь Степанович і питання економії енергоносіїв у рамках програми “Енергозбереження”, про що йшлося на одній з колегій ОДА.
Як підготувалися до минулої зими і як вийшли з неї працівники району електричних мереж говорив її начальник Михайло Кемінь. Поряд з цифровими показниками Михайло Васильович зосередив увагу голів сільських рад на відсутність взаєморозуміння з мешканцями населених пунктів з приводу прочищення дерев на їхніх подвір’ях вздовж ліній електропередач. Як наслідок, на адресу електриків часто звучать звинувачення з боку населення з приводу того, що падають електричні опори і періодично зникає струм.
Щодо підготовки до нового опалювального сезону 2011-2012 років закладів освіти, медицини та культури Василь Радовецький попросив їх керівників протягом тижня зробити письмовий аналіз минулого опалювального сезону та підготовки до наступного. Продовжуючи тему, голова районної ради Іван Ярема зауважив начальнику відділу житлово-комунального господарства РДА Василю Марковичу з приводу питань модернізації котелень. Зокрема, рекомендував зробити аналіз економії тепла у порівнянні з позаминулим роком внаслідок замінених старих котлів на більш вдосконалені, чи ефективним виявився перехід обігріву приміщень з газу на електроенергію тощо.
З інформації головного контролера-ревізора КРУ в Міжгірському районі Федора Оленича “Про стан фінансово-бюджетної дисципліни організацій комунальної власності за перший квартал 2011 року” стало відомо, що із загальної кількості установ, охоплених ревізією, виявлено фінансових порушень на загальну суму 404,0 тис. грн., з яких 384,79 тис. грн. — за проведення ревізій у Синевирській та Н.Студенівській сільських радах. За порушення фінансової дисципліни працівниками відділу складено три протоколи про порушення законодавства із адміністративних питань, до адміністративної відповідальності притягнуто три посадові особи.
Аналізуючи стан виявлених порушень, Федір Васильович акцентував увагу на їх причинах та основних проблемах, які призводять до порушень. Коли мова пішла з земельних питань, зокрема по Синевирській сільській раді, суттєві запитання виступаючому адресували Василь Щур, Іван Ледида, Михайло Штелень, Ганна Головка. Слушне зауваження з виявлення працівників, які одержують зарплату в приватних підприємців у конвертах, і таким чином несуть втрати при отриманні пенсій, висловив Василь Мишанич, директор МВД ЗОВ ФСС з ТВП.
“Про організацію та проведення літньої оздоровчої кампанії для дітей, учнівської та студентської молоді району в 2011 році” звітувала начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА Тетяна Горова. Перш ніж говорити про підготовку до нинішньої оздоровчої кампанії, вона проаналізувала стан оздоровлення дітей у минулому році. Фінансове забезпечення цьогорічної літньої кампанії за попередніми даними здійснюватиметься за рахунок коштів місцевого бюджету на загальну суму 447,9 тис. грн. Також заплановано залучити позабюджетні кошти, зокрема Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності для оздоровлення дітей тих працівників, підприємства яких не входять у систему профспілок, кошти РК профспілки працівників освіти і науки тощо.
Протягом літа планується відкрити 35 дитячих таборів з денним перебуванням на базі ЗОШ району та 1 табір цілодобового перебування на базі ДП “Санаторій “Верховина”. З 5 по 20 травня відповідними контролюючими службами будуть проведені перевірки щодо готовності таборів з денним перебуванням дітей. Особливу увагу Тетяна Федорівна акцентувала на оздоровленні дітей пільгових категорій, зокрема, дітей-сиріт, зупинилася на проблемах та негативних факторах щодо стаціонарного дитячого оздоровлення в районі.
Свої пропозиції щодо покращення відпочинку школярів з денним їх перебуванням внесли Василь Щур та в.о.селищного голови Василь Юрик.
На завершення Тетяна Горова поінформувала учасників колегії про подання представлень на багатодітних матерів району для присвоєння їм почесного звання України “Мати-героїня”. Дала зауваження окремим головам сільських рад за неповну подачу їх секретарями матеріалів на багатодітних матерів, а також повідомила, що за підписом голови РДА їм будуть надіслані листи з рекомендаціями, на які варто звернути увагу при підготовці пакету документів на присвоєння почесного звання “Мати-героїня”.
Підсумував роботу колегії голова райдержадміністрації Василь Щур. З всіх обговорюваних питань учасники колегії прийняли відповідні рішення.