Висока, струнка, завжди усміхнена, з прекрасним українським іменем — Оксана…
Розмовляєш із цією скромною дівчиною і диву даєшся, як, маючи титул “Найрозумніша учениця школи”, будучи переможцем обласних олімпіад із різних предметів, вона залишається такою щирою, відвертою. Ні краплі гордині у великих карих очах, а лише щире бажання розповісти про школу, улюблених учителів, друзів.
Десятикласниця Оксана Башук згадує, як пролетіло дитинство. Батьки доклали максимум зусиль, щоб якнайшвидше долучити дітей до знань: уже з шести років тато Микола Вікторович навчив її та брата-близнюка Андрія користуватися комп’ютером (згадує, що комп’ютером навчилися користуватися раніше, ніж читати та писати); із 7 років Оксанка з мамою-музикантом Світланою Дмитрівною почала оволодівати музичною грамотою.
З теплотою згадує уроки першої вчительки Наталії Іванівни Лолин, яка повела першокласників у Країну знань. На запитання — чим тобі запам’яталася Наталія Іванівна, з посмішкою відповідає: вимогливістю, талантом педагога. Ще й сьогодні пам’ятає, як “зубрила” табличку множення.
А головне — Наталія Іванівна з першого класу зуміла переконати Оксану в необхідності надбання знань, які знадобляться у майбутньому.
А згодом за наполегливого навчання у загальноосвітній школі успішно освоює програму ще й у музичній школі. І тут — перші перемоги в обласних конкурсах по класу скрипки. Тож друзі були переконані, що майбутнє однокласниці — це музика. Але Оксана прагнула більшого.
Йшли роки, а з ними збільшувалося й прагнення до знань. З’явилися улюблені педагоги-наставники, які стали прикладом для учениці. Не задумуючись, називає прізвища найкращих з них: М. М. Добоні, М. М. Товт, Л. І. Слюсар, Л. І. Шагур, В. Ф. Дуду.
На запитання про улюблений предмет, відповідає, що любить усі і прагне дізнаватися все більше, всесторонньо розвинутися.
І в цьому пересвідчуєшся, ознайомившись із перемогами десятикласниці: починаючи з четвертого класу, вона посідає призові місця у Міжнародному конкурсі знавців рідної мови ім. П.Яцика. Цей рік — не виняток, адже в обласному турі вказаного конкурсу в неї третє призове місце.
Про її любов до вивчення хімії свідчить той факт, що в січні цього року вона виборола призове третє місце в обласній олімпіаді. Своєю перемогою завдячує Любові Іванівні Шагур.
Та чи не найбільше досягнення Оксани Башук у навчанні — перемога в обласному турі олімпіади з української мови та літератури. У змаганні брали участь і учні спеціалізованих шкіл, гімназій, а перемогу отримала учениця нашої школи. “А це значить, — наголошує сама, — що наша школа дає прекрасні знання, не гірші, ніж спеціалізовані. Тож заслуга у перемогах не лише моя, а педагогів й школи”.
З любов’ю та захопленням розповідає про педагога від Бога М. М. Добоні.
— Кожний її урок, наче свято, захоплююча мандрівка у світ рідної мови та літератури. Половина моїх перемог, — каже учениця, — по праву належить улюбленій учительці, яка щедро ділиться знаннями та досвідом.
У десятикласниці безліч інших захоплень: книги, комп’ютер, спілкування з друзями. А ще Оксана — член шкільного парламенту, організатор багатьох цікавих шкільних справ, капітан команди інтелектуалів “Знаю все!”
На запитання, чи обрала вже собі професію, дівчина загадково відповідає, що мрій та бажань у неї багато, але остаточно вона ще не визначилася. Але ми переконані, що Оксана Башук, яку сьогодні називають гордістю школи, через декілька років стане гордістю Міжгірщини.