На Мукачівщині учням допомагають самовизначитися

10
0

Професійне самовизначення у психології розглядається як найбільш значимий компонент професійного розвитку особливості, а також як критерій одного з етапів цього тривалого і складного процесу.

Завершується він тільки тоді, коли в людини сформується позитивне ставлення до себе як суб’єкта професійної діяльності. Тому свідомий вибір професії виступає показником сформованості професійного самовизначення і переходу його у нову фазу професійного розвитку. Цей показник є основним критерієм ефективності роботи з профорієнтації в шкільний період.

Саме тому, з початком 2012–2013 навчального року продовжилась профорієнтаційна робота спеціалістів Мукачівського районного центру зайнятості з учнями шкіл, батьками та педагогічними працівниками.

Аналізуючи стан та потреби ринку праці нашого району, працюючи з випускниками шкіл, фахівці центру зайнятості дійшли висновку, що молодь орієнтується на отримання вищої освіти, вибирає найбільш престижні професії, а на ринку праці є попит на робітничі професії.

Підвищення мотивації молоді до професійної трудової діяльності в першу чергу, по відношенню до робочих професій – одна із стратегій служби зайнятості. Разом з відділом освіти райдержадміністрації Мукачівський районний центр зайнятості узгодив та затвердив план спільних заходів для випускників загальноосвітніх шкіл, батьків та педагогічних працівників на 2012-2013 навчальний рік, спрямованих на підвищення ефективності профорієнтаційної роботи з молоддю.

З метою інформування учнівської молоді щодо ринку праці регіону, допомоги у професійному самовизначенні, сприяння формуванню у молоді певного уявлення про професії та інформування про можливості служби зайнятості щодо подальшого професійного навчання, Мукачівським районним центром зайнятості проводяться різноманітні масові профорієнтаційні заходи: презентації професії, курсів навчання, навчальних закладів, профінформаційні семінари, Ярмарки професій, Дні відкритих дверей центру зайнятості.

Упродовж вересня 2012 року працівники центру зайнятості відвідали Новодавидківську та Клячанівську загальноосвітні школи. У ході заходів учні отримали інформацію щодо формули правильного вибору професії, складали професійний план на професії, які нині коритуються попитом у роботодавців.

Заключний етап проведення профорієнтаційної співбесіди з школярами відбувся біля програмного апаратного комплексу «Профорієнтаційний термінал», який створений з метою наближення профорієнтаційної інформації до учнів в цікавій ігровій формі, покликаний не лише розширити їх уяву та підвищити обізнаність в сучасному світі професій, а й спонукати молодь до усвідомленого вибору своєї майбутньої діяльності. За своєю сутністю така комп’ютерна програма є сучасним інструментом здійснення профорієнтаційної роботи з шкільною молоддю та виховує пошану до праці, в тому числі робітничої.

Протягом навчального року такими профорієнтаційними заходами будуть охоплені всі школи Мукачівського району.
Доброю традицією стало розпочинати новий навчальний рік проведенням Ярмарку професій, до якого залучаються представники всіх навчальних закладів району, перспективних роботодавців. Даний захід відбудеться в жовтні, де випускники матимуть можливість отримати інформацію про стан ринку праці, навчальні заклади, де проводяться навчання з актуальних професій.

Шановні випускники! Для вас настав важливий етап у житті – це вибір професії, коли необхідно добре й виважено обдумати своє рішення, порадитись, заручитися підтримкою друзів. Пам’ятайте, що спеціалісти служби зайнятості завжди радо допоможуть розв’язати для Вас нелегку задачу. Вони проінформують про різні професії, їхні ролі і значення для суспільства; проведуть індивідуальні профконсультаційні послуги щодо вибору профілю професійного навчання, конкретної професії, або працевлаштування з урахуванням реальної потреби кадрів даного напрямку, в тому числі, з використанням комп’ютерного тестування.

На основі результатів тестування надаються рекомендації щодо вибору майбутнього фаху. Результати комп’ютерного тестування допоможуть вам самовизначитися у майбутньому професійному напрямку. Завдяки такій роботі ви дізнаєтесь про рівень свого інтелекту, характер, здібності. А особливо про те, як використати власні індивідуальні можливості при виборі професії.

Отже, можна з упевненістю стверджувати, що коріння професійного самовизначення проростає у школі. А створене нами середовище дозволяє випускникам подолати життєві труднощі щодо ефективного самовизначення, підготуватися до власного професійного «Я» та успішно інтегрувати його у наше суспільне «МИ».

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також