Керівний та інспекторський склад Управління Держгірпромнагляду по Закарпатській області взяв участь у виробничій нараді колективу ВАТ «Закарпатгаз», що відбулася в актовому залі монополіста - газопостачальника регіону 9 листопада.
Одним з питань порядку денного стало відновлення після судового протистояння конструктивної співпраці наглядової структури та колективу ВАТ «Закарпатгаз» з метою безпечного і безперебійного постачання газом суб’єктів народного господарства та населення.
Очільники обох колективів – Михайло Саварин та Юрій Рибачок – поставили завдання скерувати зусилля підлеглих на виконання спільних завдань, що переслідують одну мету: забезпечити суб’єктам господарювання та населенню життя без вибухів газу та численних каліцтв і жертв, що повсякчас їх супроводжують.
- Нам нічого ділити, адже інтереси інспектора і газопостачальника спільні, - підкреслив, звертаючись до учасників наради, Михайло Саварин. - Однакова й мета – не допустити аварій і потерпілих. Тож чому не подати один одному руки і не сприймати перевіряючого як помічника, а його зауваження як план дій головного інженера, що дасть змогу запобігти проблемним ситуаціям?
Прискіпливому аналізу в ході наради були піддані обставини та причини 2 аварійних ситуацій (руйнування будівель) та 4 нещасних випадків, в яких травмовано 5 осіб ( 1 з них – смертельно), що сталися в регіоні протягом поточного року. Кожен з газотехнічних інспекторів, що курирують галузь – Віталій Ляхович, Людвиг Андрущак, Олександр Гойс - дали оцінку діям керівництва та працівників філій, з якими співпрацюють, під час надзвичайних ситуацій та у поточній роботі. Було вказано на «вузькі» місця безпечного газопостачання: недостатню кількість підготовлених фахівців, незадовільний стан електрохімічного захисту, зокрема, відрізаність від енергозабезпечення катодних станцій; незадовільна організація контролю за виконанням приписів та своєчасного надання інформації про усунення порушень; перевірка та прочистка димових вентиляційних каналів, особливо у приватному секторі; злочинно повільне реагування диспетчерської служби на аварійні виклики; відсутність планів розташування газопостачальних мереж та маршрутних карт на нові газопроводи. Особливий наголос було зроблено на недопустимості хибної практики приховування аварійних ситуацій та нещасних випадків.