На приаеродромних землях будувати заборонено

9
1

Обласна комісія ТЕБНС призупинила рішення Ужгородської міськради

Цієї середи, 18 лютого, відбулось чергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБНС). На порядок денний виносились питання, пов’язані із забезпеченням безпеки життєдіяльності області. 

          Приводом для розгляду питання про дотримання безпеки польотів повітряних суден та подальший розвиток Закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Ужгород» стали рішення Ужгородської міської ради від 5 лютого 2008 р. № 401 та від 18 січня 2008 р. № 946, якими було надано у приватну власність земельні ділянки під будівництво житлових та громадських будівель на приаеродромній території в районі вулиць Собранецька, Осипенко – Гвардійська. Ці землі належать до так званої охоронної зони, де забороняється будівництво житлових об’єктів соціальної інфраструктури та інших об’єктів, пов’язаних із постійним перебуванням людей. Таким чином при виділенні міськрадою земельних ділянок під забудову на приаеродромній території були порушені законодавчі та нормативні документи – зокрема статті Повітряного та Земельного кодексів України, Положення про використання повітряного простору України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України. 

          Вивчивши всі обставини, комісія ТЕБНС зобов’язала Ужгородський міськвиконком тимчасово призупинити видачу дозволів на будівництво в межах охоронних зон та зон обмежень приаеродромних земель. Комісія також доручила держуправлінню охорони навколишнього природного середовища, обласній санепідстанції та головному управлінню МНС в Закарпатській області провести обстеження вказаних земельних ділянок і надати висновки. 

          Члени комісії ТЕБНС також затвердили Комплексний план організаційних і практичних заходів щодо забезпечення безаварійного пропуску льодоходу, весняної повені та дощових паводків на річках Закарпатської області у 2009 році; розглянули заходи щодо поліпшення стану пожежної та техногенної безпеки в області; уточнили перелік потенційно небезпечних об’єктів; вивчили надзвичайну ситуацію, яка склалася навколо Солотвинського солерудника, і прийняли рішення направити до МНС України необхідні матеріали для прийняття остаточного рішення щодо визначення ситуації на Солотвинському родовищі кам’яної солі надзвичайною ситуацією державного рішення тощо, повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.

Коментарі

Г
Геша

Ваша комысыя може собы в х.й свиснути, а не зобовязувати мыську раду. От там в мукачевы хай ы зобовязуэ муквачывську мыську раду.

Читайте також