На Рахівщині діти навчаються під аварійним дахом

11
0

Пережила три епохи. Будівля школи, що в селі Кваси Рахівського району, збудована ще за часів Австро-Угорщини, колись жандармерія, а зараз пристосована під навчальні потреби.

Тому не важко уявити, в яких умовах навчається більше трьохсот учнів – аварійний дах та приміщення, а також прохідні класні приміщення. Питання побудови нової школи залишається відкритим понад 10 років. За цей час вдалося зробити тільки три проектно-кошторисні документації загальною вартістю понад 600 тисяч гривень, та до роботи приступати й не думали. В яких умовах навчаються учні та чому не будують сучасну школу?

Щоб не будувати, краще пристосувати. Саме за таким принципом в радянський період вирішувалась проблема шкільних приміщень. Найчастіше практикували це в гірській місцевості, в тих селах, де будувати нову школу було дорого і недоцільно.Функцію школи виконували споруди, приміщення яких можна нашвидкуруч облаштувати під потреби навчального процесу. Так 340 учнів села Кваси дотепер навчаються у таких класах. Тісні класні приміщення з високою стелею, аварійною підлогою та старенькими вікнами, до того ж ще й прохідні, – вчитися в таких умовах дуже важко. В невеликій учительській тісняться 40 вчителів. Там і відбулася наша розмова з Галиною Іванівною – директором школи, яка відмовилась щось коментувати.

Під час розмови стало відомо, що табу на спілкування з пресою під страхом звільнення наклав відділ освіти Рахівської райдержадміністрації. Це підтвердив пан Степан – в минулому сільський депутат, зараз активіст. Галина Іванівна не була проти відеозйомки, але прямо на камеру говорити не забажала, як і інші вчителі. Дирекція школи вже давно зверталась з проханням побудувати нову школу, цього вимагав і сільський голова. Затягнута тендерна процедура, а також відсутність фінансування – основні причини, чому будівництво школи до цих пір не розпочали.

В той час фундамент найстарішого корпусу просів і потріскався. Виходить досить цікава ситуація: грошей на реалізацію бодай одного з трьох проектів в бюджеті нема, але гроші на оформлення самої проектно-кошторисної документації, і немалі, знаходяться завжди. В наступному 2013 році закінчується термін реалізації існуючого на сьогодні проекту, тому відділ освіти буде змушений шукати ще 200 тисяч гривень на розробку вже нової проектно-кошторисної документації. Отже, передбачена на сьогодні вартість школи в 20 мільйонів зросте ще в 2-3 рази. Ось чому будівництво школи залишиться тільки на папері, а також у мріях школярів, які все ж таки чекають на нову школу.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також